Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

ERAYDIN UYSAL yazdı ‘HEYBE BOŞ OLUNCA’

ERAYDIN UYSAL yazdı ‘HEYBE BOŞ OLUNCA’
13 Mart 2019 - 9:08

Deve güreşleri yapıldığı il ve ilçelerde seçim zamanları her daim bir boy gösterme yeri olmuştur.

Bozdoğanımızda bu yılki deve güreşlerinde eski otobüs işletmecilerimizden sayın Hüseyin MENDERES ağabeyimizle karşılaştım. Biraz sohbet ettikten sonra dedi ki “komutan AKP adayları güreş alanına gelmediler neden acaba” diye sordu.Kendisine geç geldiğimi gelip gittiklerini bilmediğimi söyledim. Ardından iyice araştırdım. Gerçekten ne AKP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı nede AKP Bozdoğan Belediye Başkan adayı güreş alanına gelmemişler.

Oysaki bir önceki yerel seçimlerde MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı sayın Ali UZUNIRMAK ve Bozdoğan Belediye Başkan adayı sayın Dr. İlker Sezai KONAKÇI alana gelip hemşerileriyle selamlaşmışlardı.Üstelik bu selamlaşma adeta şova dönüşmüştü.Peki bu sene Cumhur ittifakı adayları niye güreş alanına gelmediler ya da gelemediler dersiniz.

Bence iki sebebi var. AKP Büyükşehir Belediye Başkan adayının vekillik döneminde Bozdoğanımız için verdiği sözlerin hiç birini yerine getirmeyişi ve AKP iktidarının köylüyü, çiftçiyi ve küçük esnafı yok edişi. Diğer sebepte AKP Bozdoğan Belediye Başkan adayının malum herkesin bildiği üzere toplumsal ilişkilerden uzak eksenli bir hayat felsefesi gütmesidir.

Üstüne üstlük bir de heybe boş olunca vatandaş huzuruna çıkma cesaretini gösterememişlerdir.

Hatta ve hatta deve güreşi yapıldığı gün bazılarının keşke yağmur yağsa diye dua ettikleri halk arasında kulaktan kulağa dolaşmaktadır. Şunun şurasında yerel seçimlere 20 günden az bir zaman kalmasına rağmen proje üretmek yerine yuvarlak söylemler üretmekten başka bir eylem gösteremeyen malum aday iyice telaşa kapılmıştır. Gelecekteki siyasi yaşamının olumsuz etkilenmemesi için aşırı fark yeme korkusu başlamıştır.Malumunuz Bozdoğan MHP ilçe başkanlığı döneminde çıkarmış olduğu Belediye Başkan adayı koskoca ilçede sadece 87 oy almıştı ve ardından ilçe başkanlığı görevinden istifa etmişti.

Bir mahalle konuşmasında Bozdoğan Belediyesine ait çöp kamyonlarından birinin icra da bağlı olduğunu bir tanesinin de Nazilli sanayisinde tamir borcu ödenmediği için esnaf tarafından dükkanda alıkonulduğunu beyan etmişler. Konuyu bizzat inceleyip araştırdım. Belediye başkanımız sayın S.Tümer APAYDIN’a sordum.Bu kadar yalan ve iftira olamaz dedi.Heybe boş olunca söylemlerde boş laflardan ibaret oluyor.Yine malum aday her gittiği yerde belediyenin tüm dükkanlarının satıldığını, belediyenin borç batağında olduğunu, şeker parası olmadığından belediyenin madran gazozu çıkaramadığını beyan etmektedir. Vatandaş olarak bize düşen görev de elbette bu söylemlerin doğruluğunu araştırıp doğru olan sözlerin ardında durmaktır. Bunları duyunca siz değerli okurlarımı aydınlatabilmek maksadı ile araştırdım. 28 adet dükkanın satıldığını şu anda belediyeye ait 220 dükkanın bulunduğunu satılmış olan dükkanlardan bir tanesini de bu propagandaları yapan malum adayın satın aldığı bilgisine ulaştım. Belediye yasal borçlanma sınırları içerisindeki haklarını kullanıp yatırım ve hizmet amaçlı kredilerini kullanmakta olup Sayıştay denetlemelerinden yüzünün akıyla çıkmıştır.

Ayrıca 15 belediye meclisi üyesinin 4 üyesinin MHP de 4 üyesinin de AK PARTİ de olduğu unutulmamalıdır.Malum aday mevcut Belediye Başkanımızı zor duruma sokmak için söylemde bulunduğu yuvarlak sözlerle Cumhur ittifakına ait 8 belediye meclisi üyesinide zan altında bıraktığının farkında bile değildir.

Gazoz meselesine gelince Belediye Başkanımız sayın S.Tümer APAYDIN kim istiyorsa evinin önüne hemen bir kamyon gazozu indirelim cevabını vermiştir.

Son üç dört gündür bakıyorum malum aday her mahalleye bir pankart astırmış.Pankartlarda o mahalleye ait hizmet ve yatırım var deniliyor.Peki nedir bu hizmet ve yatırım işte orası muallak.Yuvarlak laflarla demagoji ile vatandaş uyutulmaya çalışılıyor.Halk arasında meşhur bir söz vardır. BOŞ TORBA İLE AT TUTULMAZ. Maalesef heybenizde yuvarlak söylemlerden başka bir şey yok. Vatandasın da boş laflara karnı tok. Bozdoğan hizmet yapanı biliyor ve hizmetlerin devamını istiyor.İktidardan ümidini yitirmiş olan Bozdoğan halkının tek güvencesi Bozdoğan Belediyesi kalmıştır.Halk turizmin canlanmasına ve belediyenin yeni istihdam yaratacak olan yatırımlarına güveniyor.Bu haftaki yazımı Nobel ödüllü ünlü yazar ve şair Pablo NERUDA nın bir sözüyle sonlandırmak istedim.BÜTÜN ÇİÇEKLERİ KOPARABİLİRSİNİZ AMA BAHARIN GELİŞİNİ ENGELLEYEMEZSİNİZ . Martın sonu Bahar hoşçakalın esen kalın sevgili okurlarim

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.