Günaydın Aydın | Aydın Haberleri

HER DEVRİN SULTANI

HER DEVRİN SULTANI
14 Ocak 2019 - 11:16

Ak Parti adına hayırlı olsun.Vizyonu ve misyonu sadece maddiyat olan beşeri münasebetten kopuk ama toplumu yönetmeye talip olan,bir aday ile baş başa kaldılar. Bunun bedelini Ak Parti seçimlerden sonra kendi bünyesi içerisinde ödeyecektir.

Siyasetin bir kazanma sanatı olduğu herkesce bilinen bir gerçektir.Bazı siyasetçiler örgütsel yapıya hakim olup yada çözümlemeyi çok iyi yapıp iyi bir yer tutarlar.Ama asla toplum önünde başarıya ulaşamazlar.Ak Parti adayı işte tam bu kalıba uyan aday tiplemesidir. Bunu neye göre söylüyorsun diyenleri sanki duyar gibiyim. Bu kişinin siyasi geçmişine kısaca bir göz attığımızda karar vermek o kadar
da zor olmuyor.

Mesela bu kişinin MHP ilçe başkanı oluşu tamamen Ali Bey’in delegasyon üzerindeki baskı ve tutumu ile gerçekleşmiştir. MHP İlçe başkanı olmuştur, ama halkta karşılık bulamamıştır. Kendisi 2004 yerel seçimlerinde MHP Bozdoğan ilçe başkanı iken sahaya sürdüğü aday sadece 87 oy almıştır. Bu seçim sonucundan sonra ilçe başkanlığından istifa etmiştir. Ama MHP ilçe teşkilatı üzerinden elini hiç çekmemiştir.Askersiz bölük komutanı diye itham ettiğim bugünkü MHP Bozdoğan ilçe başkanı halen her devrin sultanlarının Bozdoğan MHP teşkilatı içerisindeki son kırıntılarıdır. Bunların bir kısmı da Bozdoğan iyi parti teşkilatı içerisine sızmış durumdalardır. Peki nasıl oluyor da tek başına bu kişi Ak Parti teşkilatı içerisinde yıldızlaşıp Belediye başkan adayı olabiliyor.

Siyaseti okuyabilmek de ayrı bir hüner ister.

Yerel seçimlerden ittifak sözleri gündeme gelir gelmez bu kişi koşar adımlarla Ak Parti’ye gidip üye oluyor. Diğer aday adaylarına karşı ilk golünü burada atıyor.

Daha sonra ufaktan kulisler, tezgahlar,entrikalar başlıyor. Bugünkü MHP ilçe başkanı Sayın Tevfik Uzkut, İyi Parti içine sızmış olan her devrin sultanları ekibinden bir arkadaşla birlikte bu kişi bir gece yarısı üçlü görüşme yaparlar. Özellikle gizemli bir hava yaratılır ve bu haber yayılır.Verilmek istenen mesaj bellidir “Bu kişi aday olur ise MHP ve İyi Parti arkasındadır ona göre” haaaa. Belli bir zaman sonra esas büyük oyun gerçekleşir. Bozdoğan’da bir işyerinde bu kişi, Nazif Türköz, eski İyi Parti ilçe başkanı sayın Birol Özsoy, mevcut MHP Bozdoğan ilçe başkanı sayın Tevfik uzkut ve ilçemizin hatırı sayılır bir esnafı toplantı yaparlar.Kimine göre tesadüf kimine göre bilinçli, kimine göre tezgah. Ve bu haber kısa sürede Başkent Ankara’ya kadar servis edilir. Baksanıza Ufuk Altıntaş herkesi arkasına almış, kim durur bu rüzgarın önünde.Bu aday adaylarına karşı attığı ikinci goldür.

Ardından Ak Parti delegelerinin Aydın’da temayül de oy kullanma süreci vardır. Delegasyon ile irtibat işi bu kişi için tam biçilmiş bir kaftandır. Çünkü MHP içerisindeki bu taktiklerini iyi bilen birisiyim.Ne tesadüftür ki temayülde oy kullanma sürecinden önce bu kişi ilk iş olarak berberini değiştirmiştir.Tesadüfler zinciri devam eder.Yeni berberi Ak Parti Kadın kolları Başkanının eşidir. Yanlış anlaşılmasın bunlar tamamen tesadüf. Ardından Ak Parti Aydın milletvekillerine telefon süreci başlar. Değişik numaralardan farklı isimler,biz MHP’liyiz, biz İyi Parti’liyiz bu kişi aday olursa sonuna kadar arkasındayız gibi sözler sarfedilir. Bu süreç yaklaşık on gün devam eder. Bu da aday adaylarına atılan farklı gollerden birisidir.

Ve sıra aday adaylarını kesme sürecine gelir.

Bu süreçte olan gelişmelerin hiç birisini ahlaki ve etik bulmadığımdan buradan yazmayacağım, ama ilerleyen zamanlarda aday adayları bir şekilde kendileri bunları öğreneceğinden eminim.

Buraya kadar her şey güzel İyide sayın aday sen toplumdan nasıl oy alacaksın.Bu genel seçim değil ki Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın rüzgarı ile oy devşiresin.Heyben bomboş, birkaç cümle ezberlenmiş “Bozdoğan iyi yönetilmiyor,Belediye borçlu, işçilerin parası ödenmiyor” tam takır boş bakırsın.
İddia ediyorum ki navigasyon cihazını açmadan Bozdoğan’ın bazı mahallelerini bulamazsın bile.Cenaze nedir bilmezsin, cemiyet nedir bilmezsin, büyüğü tanımaz, küçüğü görmezsin Ak Parti teşkilatına siyasi taktiklerle kündeye getirmiş olabilirsin.Ama milleti asla kandıramazsın.Bu arada sen yinede Demokrat Parti İlçe başkanı Sayın Kerim Akıncı ile bağını koparma.Bakarsın bir beş yıl sonra sana lazım olur.Hoşça kalın esen kalın sevgili okurlarım…

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.