Genel Güncel Gündem Sağlık

Haydi Güzel Ülkem SMA Hastası Defne’mize Bir Can Suyuda Siz Olun

Haydi Gönüllü Duyarlı Vatandaşlar Bir Can Suyuda Siz Olun Size Defnemizin SMA hastalığı ile ilgili bir bilgi ile başlamak istiyorum Spinal Musküler Atrofi olarak adlandırılan SMA, kas kaybı ve zayıflığa..

Haydi Güzel Ülkem SMA Hastası Defne’mize Bir Can Suyuda Siz Olun

Haydi Gönüllü Duyarlı Vatandaşlar Bir Can Suyuda Siz Olun

Size Defnemizin SMA hastalığı ile ilgili bir bilgi ile başlamak istiyorum

Spinal Musküler Atrofi olarak adlandırılan SMA, kas kaybı ve zayıflığa sebep olan ve çok sık rastlanmayan bir hastalıktır. Vücutta yer alan pek çok kası tutarak hareket kabiliyetini etkileyen hastalık, kişilerin hayat kalitesini oldukça düşürmektedir. Bebeklerde en sık rastlanan ölüm nedeni olarak kabul edilen SMA, batı ülkelerinde daha sık görülür. Ülkemizde ise yaklaşık 6 bin ile 10 bin doğumda bir bebekte görülen genetik geçişli bir hastalıktır. SMA hareket hücreleri adı verilen motor nöronlardan kaynaklanan, kas kaybı ile karakterize ilerleyen bir hastalıktır.

Buradan tüm duyarlı vatandaşlarımıza gönüllülere bir duyurumuzdur Behçet Uz Çocuk hastanesinde  yatmakta olan bu güzel yavrumuza bir can suyuda siz olun ki Defneler gibi birçok çocuğumuzu kurtalalım aşağıda yardım şıkları bulunmaktadır.

 

Destek olmak için
VALİLİK İZİNLİ IBAN
DENİZBANK
TR78 0013 4000 0189 0865 7000 01
Alıcı:Fatma Öznur Işıkdere
Açıklama: Defne

DEFNE yaz 3314’e gönder.
(1 SMS = 20 TL)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL