Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

Hastanede hayatını kaybeden Dilvin’in ailesi hastaneye dava açtı

Hastanede hayatını kaybeden Dilvin’in ailesi hastaneye dava açtı
14 Ocak 2020 - 20:25

Nazilli’de karın ağrısı şikayetiyle gittiği özel hastanede hayatını kaybeden 13 yaşındaki Dilvin Ak’ın ailesi, kızlarının ölümünde ihmali olduğunu iddia ettikleri hastaneden davacı oldu.

Aydın’ın Nazilli ilçesinde 31 Aralık Salı gecesi yaşanan olayda karın ağrısı şikayeti ile yakınları tarafından özel bir hastaneye kaldırılan 13 yaşındaki ortaokul öğrencisi Dilvin Ak, hayatını kaybetti. Kızlarının ölümünden hastaneyi sorumlu tutan aile dava açtı.

İĞNE İDDİASI
Ailenin avukatı Safa Bağış, olay günü saat 19:30’da hastaneye giren Ak’ın çeşitli incelemelerden geçtiğini ifade etti. Tetkikler ardından aileye “Kızınızın bir şeyi yok” dendiğini aktaran Bağış, “Bir teşhisiniz yokken 13 yaşındaki bir kız çocuğuna nasıl müdahalede bulunuyorsunuz. Bizim kızımıza 10’a yakın serum vermişler ve en son 18 yaşından küçüklere uygun olmayan bir iğne yapılmış. Yarım saat içerisinde de solunumu kesiliyor.” dedi.

MİLLETVEKİLLERİNE SESLENDİ
Aileye çeşitli yollarla bu dosyanın kapatılması gerektiği hakkında telkinde bulunulduğunu iddia eden Bağış, sözlerinin devamında Aydın milletvekillerine seslendi. Bağış, “Kurumsallaşmasını tamamlayamayan küçük ve orta ölçekli özel hastanelerin toplum hayatına, insan hayatına karşı ciddi sıkıntılar yaşattığını söyleyebiliriz. Belki bu acı olay bir öncü olur. Bunu daha iyi bir seviyeye getirmek için bir çalışma yaparlar. Yetkili kişileri, milletvekillerimizi bu konuda duyarlı olmaya çağırıyorum.” şeklinde konuştu. (İHA)

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.