Telefon
WhatsApp
Yörük Ali Efe’mizi vefatının yıldönümünde unutmadı
300 X 250 Reklam Alanı
Milliyetçi Hareket Partisi Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, Kurtuluş Savaşı'ndaki destansı mücadelesi sonrası adına türküler yapılan Yörük Ali Efe’mizi vefatının yıldönümünde unutmadı. 
 
Yaptığı açıklamada Yörük Ali Efe’nin Aydın’ın yetiştirdiği önemli kahramanlardan biri olduğunu vurgulayan Alıcık, “Vefatının 71. yılında Yörük Ali Efe başta olmak üzere, zor dönemde aziz vatanımız ve milletimiz için çarpışan tüm efelerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. 16 Haziran 1919'da Malgaç Baskını ile işgalci Yunan askerlerine  ilk darbeyi vurmak suretiyle Aydın yöresinde Yunan kuvvetlerinin ilerlemesini durdurmuştur. Kurtuluş Savaşı'ndaki destansı mücadelesi için Yörük Ali Efe’miz için hemşerilerim  türkü yakmıştır.
 
Şu dalmanın çeşmesi
Pek hoş olur içmesi
Yörük de Aliyi sorarsan
Efelerin seçmesi
 
Hey gidinin efesi efesi
Efelerin efesi
Hey gidinin efesi efesi
Efelerin efesi
 
Efelerin Efesi Yörük Ali Efemiz Aydın Kentimizin gurur kaynağıdır” dedi.
 
"ALLAH EFELERİMİZDEN RAZI OLSUN"
 
Milli kahramanlarımızdan olan Yörük Ali Efe’nin gelecek nesillere de örnek olmasını dileyen Başkan Alıcık, “Aziz Türk milleti, zora düştüğü her zaman başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Yörük Ali Efe ve örnek alacağı yüzlerce kahramanlar misali yeni kahramanlar çıkaracaktır. Buna inancımız tamdır. Yörük Ali Efe'miz, emrindeki savaş deneyimi çok iyi olan grubu ile birlikte TBMM ordusuna katıldı ve Milli Aydın Cephesi Komutanı olarak atandı. Kurtuluş Savaşı sonunda da başarılarından dolayı kırmızı şeritli istiklal madalyası ile ödüllendirildi. Allah rahmet eylesin. Allah Efe'mizden, efelerimizden razı olsun” dedi.
Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!