Telefon
WhatsApp
Yavuz çiftçilerin ÇKS sorunlarını ele aldık dedi
300 X 250 Reklam Alanı

Bahattin ALBAYRAK / NAZİLLİ / (Aydın), – AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz Çiftçilerin ÇKS Kayıt Sorunlarının Çözümü ile ilgili olarak yazılı basın açıklamasında bulundu.
Aydın Milletvekili Metin Yavuz yaptığı yazılı basın açıklamasında, “Ziraat Odası Başkanlarımız ve ilçe teşkilatlarımız ile Tarım ve Orman Bakanımız Vahit Kirişci ve Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Nihat Pakdil’i ziyaret ederek buğday primi, 2022 yılı pamuk primi, mazot ve gübre desteklemesi, mısır, ayçiçeği, zeytinde organik tarım desteklemeleri, hayvancılık desteklemeleri, Avşar ve Karacahayıt Mahalleleri’ndeki tapusuz arazilerin prim desteklerinden faydalanması, Doğanbey ve Tuzburgazı Mahalleleri’ndeki sit altına alınan arazilerin sit alanından çıkarılması konularında toplantı gerçekleştirmiştik.
Avşar, Karacahayıt ve Serçin Mahalleleri’nde mülkiyet ihtilafı olan ve 20 yıldır Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kaydedilemeyen ve bu sebeple tarımsal desteklerden faydalanamayan 565 üreticinin 10.097 dekar zeytinlik alan, 3359 dekar sulu alan olmak üzere toplamda 13.456 dekar tarım alanının, Çiftçi Kayıt Sistemi yönetmelik değişikliği ile çözülmüş oldu” dedi.

-AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, ‘Destek bizden, gayret sizden, bereketi Allah’tan’

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz yaptığı yazılı basın açıklamasında, “Vatandaşlarımızın her sorununda yanında olmak hepimizin temel vazifesidir. Vazifemizi yerine getirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Milletimizin duası ve desteği ile inşallah büyüyen Türkiye’nin kazanımlarıyla birlikte 2023 yılında da çiftçi ve üretici kardeşlerimize verdiğimiz destekler artarak devam edecektir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi, ‘sizler yetiştirin, üretin biz her daim sizlere destek vermeye hazırız’ Çiftçilerimizin sorunlarının çözümünde desteğini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyor, Tarım ve Orman Bakanımız Vahit Kirişci’ye ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Nazilli Tarım ve Hayvancılık Fuarı

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!