Telefon
WhatsApp
Teknofest te büyük başarı
300 X 250 Reklam Alanı

HEMŞEHRİNLE GURUR DUY NAZİLLİ

Nazillili Öğretim Üyesi Doçent Doktor Ahmet Uyumaz ve öğrencileri, Teknofest 2022’de büyük bir başarıya imza atarak Tarım Teknojileri kategorisinde 1’ncilik elde ederek ilçenin gururu oldu.

Türkiye’nin en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, bu yıl Samsun’da gerçekleştirildi. Nazillili öğretim üyesi Doç. Dr. Ahmet Uyumaz ve Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden oluşan ekip, Teknofest 2022’den “Tarım Teknolojileri” alanında boy gösterdi. Doç. Dr. Uyumaz ve proje ekibinde bulunan öğrencilerden oluşan Roboyem Takımı, “Tarım Teknolojileri” alanında "Otonom Yem İttirme Robotu" projesi ile birincilik elde etti. Ekip, ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi(MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, akademik danışman Nazilili Doç. Dr. Ahmet Uyumaz ve proje takımını kutlayarak, Burdur ve MAKÜ’yü en iyi şekilde temsil ettikleri için teşekkür etti.

Nazilli Tarım ve Hayvancılık Fuarı

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!