Telefon
WhatsApp
Sezonun ilk kuru incir i sembolik 200 TL ile Kaplan aldı
300 X 250 Reklam Alanı

Bahattin ALBAYRAK / NAZİLLİ (Aydın), – Aydın’ın Nazilli ilçesinde sezonun ilk kuru inciri 200 TL. sembolik ücretle ihracatçı Murat Kaplan tarafından satın alındı.
Türkiye’nin en kaliteli incirlerin yetiştiği Nazilli’de havaların iyice ısınmasıyla birlikte yılın ilk kuru incirleri Kırsal Hasköy Mahallesinde gün yüzüne çıktı.
Nazilli’de yaş incirlerin tezgahlara düşmesinin ardından kuru incirler de görülmeye başladı. Hasköy Mahallesi’nde yaşayan incir üreticisi ve çiftçilikle uğraşan Necati İzgü, kendi bahçesinden topladığı yaş ve kuru incirleri Mahalle kahvesine getirirdi. Mahalle kahvesine gelen Nazilli’nin tanınmış incir işletmecisi ve ihracatçılarından Murat Kaplan ilk kuru incirleri 200 TL. sembolik fiyatla satın aldı.
Hasköy Mahallesinde yetiştirilen ilk kuru incirleri 200 TL. sembolik fiyatla satın alan ihracatçı Murat Kaplan, “2022-2023 yılı kuru incir sezonumuz hayırlı ve uğurlu olsun inşallah. Bugün yılın ilk mahsulümüzü ilk kuru incirlerimizi bölgemiz incir yetiştiricilerimizden ve Has Gıda sahiplerinden olan Necati İzgü’den aldık. Vatanımıza milletimize hayırlı ve uğurlu olsun. Üreticilerimize, toptancılarımıza, ihracatçılarımıza hayırlı ve uğurlu olsun. İnşallah iyi ve bereketli bir yıl geçiririz tüm üreticilerimize tekrar hayırlı ve uğurlu olsun. Kuru incirde bu yıl, rekolte ve kalite iyi durumda. Aydın’da il genelinde toplam 90-100 ton incir üretimi bekliyoruz. Bu anlamda üreticiler ve ihracatçılar olarak yeni sezondan oldukça ümitliyiz. Tüm incir üreticilerimize ve ihracatçılarımıza hayırlı bir sezon diliyorum” dedi.
Aydın’ın en önemli ihraç ürünlerinin başında gelen incirin bu yıl uygun hava şartları nedeniyle son derece kaliteli olduğunu belirten incir üreticisi ve işletmecisi Necati İzgü’de, “Ülkemiz ekolojik açıdan dünyanın en kaliteli incirlerine sahip. Nazilli’miz ise meşhur sarı lop inciriyle adını dünyaya duyurdu. Geçtiğimiz hafta yaş incirleri toplamaya başlamıştık. Bugün de bahçelerimizden dalında kuruyan incirleri toplamak nasip oldu. Allah tüm üreticilerinin emeğinin karşılığını versin. Hasköy Mahallemizdeki bahçelerimizden toplanan ve işletmemize getirilen ilk kuru incirlerimizi bölgemizin ihracatçılarından Murat Kaplan’a 200 TL. sembolik ücretle sattık” dedi. 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!