Telefon
WhatsApp
Sanat Güneşinde Şehitler Abidesi Büyük Yardım...
300 X 250 Reklam Alanı

Bahattin ALBAYRAK / NAZİLLİ /Aydın, - Çanakkale Şehitler Abidesine uzaklardan bir bakın. Dimdik ayakta ve düşmanlarına korku verircesine heybetli bir şekilde duruyor. İşte o Çanakkale Şehitler Abidesine bakınca orada ünlü sanatçımız Zeki Müren’i de görürsünüz.
1958 yılında Abide inşaatı parasızlıktan yarım kalmıştı. Ülke genelinde inşaatın tamamlanması için bağış kampanyası başlatıldı.
Ünlü sanatçı Zeki Müren gazino programlarını hemen yarıda kesti. Önce gazinolardan para toplamaya başladı ve tüm sözleşmelerini iptal etti, ardından hemen ülke içinde turnelere çıktı, şehir şehir dolaşarak gazinolarda şarkı söyledi. Tüm kazandığını yapımına başlanan ve yarım kalan inşaatı duran Abide inşaatına vererek inşaatın tekrar başlamasını sağladı.
Bugün Çanakkale’de Şehitler Abidesi varsa ve dimdik ayakta duruyorsa tüm düşmanlarımıza korku salıyorsa onu büyük sanatçımız Zeki Müren’in çabalarına borçluyuz. Kimbilir kaç tuğlasında, kimbilir ne kadar harcında onun katkısı vardır. Dertli gönüllere giren ünlü sanatçımız Zeki Müren’in de ruhu şad olsun. 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!