Telefon
WhatsApp
Pirlibey li gençlerden örnek hayır... 
300 X 250 Reklam Alanı

Pirlibey li gençlerden örnek hayır... 

Nazilli’ye bağlı Pirlibey Mahallesinde gençler bir araya gelerek birlik, beraberlik ve dayanışmaya örnek olarak 10 bin kişilik keşkek hayrı düzenledi.

Nazilli’de gelenekleri sürdürmek için çeşitli etkinlikler ara vermeden devam ediyor. Bunun son örneği Nazilli’ye bağlı kırsal Pirlibey Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Pirlibey Mahalle muhtarı Mustafa Kaner’in öncülüğünde mahallenin gençleri bir araya gelerek 10 bin kişilik keşkek hayrı yapıldı. Mahalle meydanında kurulan kazanlarda geceden başlayan hazırlıklarda herkes gönlünden kopanı hayra katkıda sunarak imece usulü düzenlendi. Hayırda dualar Kahramanmaraşlı merkezli depremlerde hayatını kaybedenlere ve vatan için şehit olan herkes için yapıldı.
Düzenlenen etkinliğe Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, MHP Nazilli İlçe Başkanı Hasan Eren, CHP Nazilli İlçe Başkanı Naim Atmaca, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.Hayrın kabul olmasını dileyen Pirlibey Mahalle gençlerini temsilen konuşan Gürkan Arkun, “Hayrımızı imece usulü yaptık. Herkes elinden geleni verdi Allah kabul etsin. Hayrımızı şehitlerimize, vefat etmiş büyüklerimize ve son depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza adadık. Hayrımıza katılan herkese teşekkür ederiz. İnşallah bunu geleneksel olarak her sene gerçekleştireceğiz. Emek veren herkese teşekkür ederiz” dedi

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

300 X 250 Reklam Alanı

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Yazarlarımız

Aydin Nöbetçi Eczaneler

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150