Telefon
WhatsApp
NDH Hastane Çalışanlarından Muhteşem Gösteri...
300 X 250 Reklam Alanı

Bahattin ALBAYRAK / NAZİLLİ /Aydın, - AYDIN’ın Nazilli ilçesinde bulunan Nazilli Devlet Hastanesi çalışanlarının kurdukları Halk Oyunları Topluluğu ilk gösterilerini sunarak salonu dolduran izleyicilerden büyük alkış aldılar. Nazilli Devlet Hastanesi bünyesinde Sağlık çalışanlarının görev aldıkları ‘NDH. Halk Oyunları Topluluğu’ ülke genelinde bulunan Kamu Hastaneleri içerisinde ilk olma özelliği taşıyor.
Nazilli’de Devlet Hastanesinde görevli Sağlık çalışanları Hastanesi bünyesinde oluşturulan 16 kadın 5 erkek olmak üzere toplam 21 kişiden oluşan Halk Oyunları topluluğu Kasım 2022 ayından bu günü kadar çalışmalarını Halk oyunları çalıştırıcıları Emre ve eşi Esra Kurukaya yönetiminde sürdürerek kurs Alıp, Zeybek Oynadı. Aydın’ın Nazilli ilçesinde Halk oyunları çalıştırıcıları Emre ve eşi Esra Kurukaya’dan Halk oyunları kursu alan Nazilli Devlet Hastanesi sağlık çalışanları, Zeybek ve Teke Yöresi olmak üzere iki ayrı zeybek oyununu, meslektaşlarına ve yakınlarına gerçekleştirdikleri gösteri ile sergilediler ve büyük alkış aldılar.
Nazilli Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlik büyük ilgi gördü. İki Halk oyunları eğitmeninden kurs alarak çalışan Nazilli Devlet Hastanesinde görev yapan sağlık çalışanları görücüye çıkarak oynadıkları Zeybek ve Teke yöresi oyunları ile izleyicilerden büyük beğeni alarak ayakta alkışlandılar.
Nazilli Kültür Merkezi’nde düzenlenen Nazilli Devlet Hastanesi Halk Oyunları Ekibinin gösterileri adeta kapalı gişe oynadı.
Nazilli Devlet Hastanesi bünyesinde oluşturulan 16 kadın 5 erkek olmak üzere toplam 21 kişiden oluşan Halk Oyunları topluluğu Kasım 2022 ayından bu günü kadar çalışmalarını Halk oyunları çalıştırıcıları Emre ve eşi Esra Kurukaya yönetiminde hazırlandılar.
Nazilli Devlet Hastanesi sağlık çalışanları Halk oyunları çalıştırıcıları Emre ve eşi Esra Kurukaya’dan aldıkları halk oyunları kurslarında öğrendikleri Zeybek ve Teke Yöresi oyunları ile ayakta alkışlandı. Nazilli Devlet Hastanesi’nde görev yapan Ortopedist Opr. Dr. Murat Muştu’nun tek başına oynadığı zeybek gösterisi büyük beğeni aldı.
-Nazilli Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Necati Akkaya, ‘Bu tarz organizasyonların desteklenmesini değerli buluyoruz’
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Nazilli Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Necati Akkaya, kamu hastaneleri içerisinde ilk olma özelliği taşıyan Halk Oyunları Topluluğu'nun gösterisini izlemeye gelen herkese teşekkür ederek, "7 ay önce bir araya gelerek bir ilke imza atan arkadaşlarımız, çalışarak ekip olma başarısını göstermişlerdir.
Halk oyunları topluluğumuz özelinde, birlikte hareket etmeyi içselleştirmiş, büyük ve güçlü bir ekip ile yol yürüyor olmaktan son derece mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Nazilli Devlet Hastanesi olarak daha önce de başka örneklerle, inandığımızda ve istediğimizde çok güzel işler üretebileceğimizi ortaya koymuştuk. Bir arada yaşama, birlikte gülme, birlikte eğlenme ve birlikte öğrenme kültürünün tüm paydaşlarımız tarafından özümsenmesi anlamında başta şahsım olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarım, bu tarz girişimlerin çok önemli olduğunu düşünüyoruz.
Nitekim ulu önderimiz 'Bir millet, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez' diyerek, bizlere bir olmanın, beraber olmanın ne denli önemli olduğunu ve bize güç katacağını ifade etmektedir. Ayrıca bir şeyler üretebilmenin verdiği mutluluğun yanında, kişiler arası iletişime olumlu katkı sağlaması nedeniyle de bu tarz organizasyonların desteklenmesini değerli buluyoruz.
Biz bin 550 personelimizle Nazilli Devlet Hastanesi olarak büyük bir aileyiz, bu ailenin bir ferdi olmaktan çok mutlu olduğumu sizlerle paylaşmak isterim. Bu duygu ve düşüncelerle; toplulukta yer alan tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum” dedi.
-Nazilli Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürü Mustafa Savaş, ‘Sağlık çalışanları bizim umudumuz’
Nazilli Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürü Mustafa Savaş da yaptığı konuşmada Nazilli Devlet Hastanesi’nde açmış oldukları kursların kurumlarınca çok değerli olduğunu belirterek, “Yıllarca okullarımızda açmış olduğumuz kurslarla çocuklarımızın eğitimlerine destek veriyorduk. Biz Nazilli’de sağlık çalışanlarına çok değer veriyoruz. Onlar bizim umudumuz. Nazilli Sağlık çalışanları için açmış olduğumuz kurslar bizim için çok değerli” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından yapılan gösterilerde ilk olarak Nazilli Devlet Hastanesi Halk Oyunları Ekibi Zeybek ve Teke Yöresi Oyunları ile sahne aldı. Türkülerden seçmeler programında ise hastane personellerinden Dilşat Aktağ Başkan ve ekibi sahne aldı.
Etkinliğin sonunda Nazilli Devlet Hastanesinden emekli olan hastane personellerine ve etkinlikte emeği geçenlere teşekkür belgeleri protokol üyeleri tarafından verildi.
Düzenlenen etkinliğe Nazilli Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Necati Akkaya, Başhekim yardımcıları, hastane müdürü ve hastane yönetiminin yanı sıra İlçe Sağlık Müdürü Dr. Şule Güleken Akbaş, Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek, Şube Müdürü Latif Akgün, Nazilli Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürü Mustafa Savaş, Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı Abdül Baki Karaer, Kamu Kurum ve Kuruluşların temsilcileri, sağlık çalışanları ve yakınları ile davetliler katıldılar. 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!