Telefon
WhatsApp
Nazilli devlet hastanesine hayati bağış...
300 X 250 Reklam Alanı

Bahattin ALBAYRAK / NAZİLLİ (Aydın), – AYDIN’ın Nazilli ilçesinde bulunan Nazilli Devlet Hastanesine Nazilli Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi bağışlarıyla 2 Adet üreteroskopi cihazı kazandırıldı.
Bağışlanan cihazlarla gerçekleştirilecek olan üreteroskopi işlemi, böbrek, idrar yolları ve mesanede yer alan; darlık, taş ve tümörlerin teşhis ve tedavisi için uygulanan tedavi yöntemidir. Taş tedavisi söz konusu olduğunda cihazın içinden taş kırma ve tutma aletleri geçerken, darlık tedavisi söz konusu olduğunda genişletmeye yarayan balon ve aletler geçmektedir.
Ayrıca tümör tedavisinde; biyopsi ve temizleme aletleri, cihazın içinden geçmekte olup her bir yöntem için değişik metotlar bulunmaktadır.
Bağış tarihinden günümüze kadar Op. Dr. Hamit İlkinci ve Op. Dr. Alper Özelçi tarafından, 12 hastamıza URS cihazlarıyla işlem uygulanmıştır.
Nazilli Devlet Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Necati Akkaya, Nazilli Devlet Hastanesine destekleri için; Nazilli Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ziyaretinde bulundu. Akakya ziyaretinde, “Nazilli Devlet Hastanemize kazandırılan yeni tıbbi cihazlarımızın; başta kurumumuz olmak üzere, tüm vatandaşlarımız için hayırlara vesile olmasını dileriz. Hastanemize cihazlarımızın kazandırılmasına vesile olan ve destek olan Nazilli Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyoruz” dedi.
Nazilli Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan’da, “Nazilli Devlet Hastanemize hayati önem arz eden tıbbi cihazların kazandırılmasına vesile olduğumuz için de bizlerde çok mutlu ve sevinçliyiz. Çünkü hastanemizden bizlerde dahil olmak üzere tüm Nazilli halkımız ve çevre ilçelerimiz kırsal mahallelerimizde yaşamakta olan vatandaşlarımız sağlık hizmeti almaktadırlar. Hastanemize her konudaki yardım ve desteklerimiz devam edecektir” dedi. 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!