Telefon
WhatsApp
Nazilli’de Polise ve Gazeteciye darp...
300 X 250 Reklam Alanı

- Şehir magandaları terör estirdi!
-Nazilli’de Polise ve Gazeteciye darp

Aydın’ın Nazilli ilçesinde Nazilli Ticaret Odası hizmet binası bitişiğinde bulunan Sir Winston Pub isimli işyerine ihbar üzerine sigara denetimine çıkan polis memurları darp edildi. Olayı görüntüleyen gazeteci de kameraların kayıt altına alınmadığı alana götürülerek zorla görüntüleri sildirildi.

Nazilli’de akşam saatlerinde 112 çağrı merkezine düşen Sir Winston Pub isimli işyerinde kapalı alanda sigara içiliyor ihbarı üzerine, Nazilli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerine destek veren polis memurları, eğlence mekanında eğlendiği iddia edilen baba ve oğlu tarafından saldırıya uğradı. Aşırı derece alkollü olduğu iddia edilen baba ve oğlu, polis memurunun kaşının açılmasına neden olurken, olay sırasında polise saldırıyı görüntüleyen gazeteci Günay Pabuşçu ise işyeri çalışanlarının saldırısına uğradı. Polisin darp edildiği ve kargaşanın çıktığı sırada olay anlarını fotoğrafladığı fark edilen gazeteci Pabuşçu, işyeri müdürü Nevzat Oktay ve 5-6 çalışan tarafından mutfak bölümüne çıkan merdiven boşluğuna zorla götürülerek cep telefonundan olay anına ait görüntüleri sildirildiği öğrenildi. Bu sırada polisin fiziki saldırıya maruz kaldığı ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

12 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Olay yerine gelen polis ekipleri, denetime gelen polis memurunu darp eden Uğur Kılınç ve oğlu Cevdet Onur Kılınç ile yanındaki 2 kişiyi güçlükle gözaltına aldı. Kişilerin gözaltına alınması sırasında polise mukavemet eden 8 işyeri çalışanı da gözaltına alındı. Nazilli Devlet Hastanesi’nden sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler Hürriyet Merkez Karakolu ve Asayiş Büro Amirliği’ne götürüldü. Polis memuru ve gazeteci Günay Pabuşçu’nun da darp raporu alarak Hürriyet Merkez Karakoluna giderek şikayetçi oldu.

BİRÇOK USULSÜZLÜKTEN TUTANAK TUTULDU
Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından olay çıkan Sir Winston Pub isimli işyerinde tutanak tutulup, gözaltına alma işlemleri yürütülürken birçok müşterinin sigara içmeye devam etmesi dikkat çekti. Sigara içmeye devam eden vatandaşlara kapalı alanda sigara içmeleri nedeniyle cezai işlem uygulanırken, işyerine ise kapalı alanda sigara içilmesine izin vermesi, sigortasız personel çalıştırması, 18 yaş altında alkollü mekana çocuk alınması ve birkaç kurala daha aykırılık dolayısıyla tutanak tutularak, cezai işlem uygulandığı öğrenildi.

“FOTOĞRAFLARI SİLMESEYDİM LİNÇ EDİLECEKTİM”
Yaşadığı olayın şokunu atlatamadığını söyleyen gazeteci Günay Pabuşçu; “Doğum gününde askerde olan ve kısa süre önce askerden gelen arkadaşımıza sürpriz bir gece yapmak istemiştik. Pasta keseceğimiz sırada bir kargaşa gördüm. Gazeteci refleksi ile olay yerine yaklaştım. Birçok olaydan tanıdığım polis ağabeyimize bir yumruk atıldığını ve kaşının açılarak kanamaya başladığını gördüm ve hemen telefonumla olayı çekmeye başladım. 10-15 fotoğraf ve video çektikten sonra işyeri müdürü olduğunu öğrendiğim Nevzat bey ve etrafındaki 5-6 kişi üzerime yürüyerek yaka paça beni üst kata çıkan merdiven boşluğuna götürerek tehdit etmeye başladılar. Hatta bu sırada gömleğim yırtıldı, kolyem koptu ve kayboldu. Görüntüleri zorla tehdit ederek önce galeriden ardından da çöp kutusundan sildirdiler. Silmeseydim linç edeceklerdi, gözleri dönmüştü. Ardından takviye polis ekipleri geldi” dedi.

“GARSON DEĞİL, MAGANDALAR!”
Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Özmen ve gazeteci meslektaşları da olay yerine gelerek haber sırasında işyeri çalışanları tarafından darp edilen gazeteci Günay Pabuşçu’ya destek verdi. Emniyet ve Jandarma’daki ifade işlemlerine eşlik ederek firmaya ve çalışanlarına tepki gösterdi. Yaşanan olayın affedilemeyecek bir durum olduğunu söyleyen Cemiyet Başkanı Ümit Özmen; “Şehrimizde hiç istemediğimiz bir olay olan denetime giden polis ekiplerine saldırı anı çekmek kadar doğal bir görevi ifa eden gazeteci meslektaşımız, işyeri çalışanları tarafından üzücü bir şekilde hem darp edilmiş hem de zorla görevi engellenmiştir. Sir Winston Pub çalışanları garsonluk görevlerini unutmuş adeta magandacılık oynamaya çalışmış. Bu olayı şiddetle kınıyor, suçluların biran önce adalet önünde hesap vermesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

300 X 250 Reklam Alanı

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Yazarlarımız

Aydin Nöbetçi Eczaneler

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150