Telefon
WhatsApp
Menemen de Yapılacak OTO cros da ter dökecek
300 X 250 Reklam Alanı

Bahattin ALBAYRAK / NAZİLLİ / (Aydın), – TBMM’nin rallici AK Parti Aydın Milletvekili İzmir’de düzenlenecek olan Menemen Otokros Yarışlarında dereceye girebilmek için ter dökecek.
AYOSK (Aydın Otomobil Sporları Kulübü) 2022 Ege Kupasında AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim’de yarışacak. 2022 AYOSK Ege Kupası'nın ilk ayağı Menemen Otokros Yarışı, 15 Mayıs Pazar günü İzmir’de gerçekleştirilecek. Menemen Belediyesince Seyrek’te oluşturulan 800 metrelik toprak parkurda yapılacak olan yarışta 3 kategoride, 23 sporcu mücadele edecek.
Otokros yarışı, 15 Mayıs Pazar günü sabahı idari ve teknik kontrol ile başlayacak. Toplam 10 tur olarak iki bölümde 12.30-16.30 saatleri arasında koşulacak yarış, saat 17.00’de düzenlenecek olan ödül töreni ile sona erecek.
Türkiye’de otomobil sporlarına düşkünlüğü ile tanınan ve yurt içinde yurt dışında düzenlenen otomobil yarışlarına katılarak çeşitli dereceler elde eden AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, “Ben çocukluğumdan buyana otomobillere olan düşkünlüğüm ve motorsporları ile ilgileniyorum. İsabeyli’de Belediye Başkanlığı yaptığım dönemlerde, ulusal tırmanma ve ralli organizasyonları yaptık. Günümüzde de Koçarlı ve Buharkent ilçelerimizde tırmanma yarışları düzenliyoruz. Kendimde bu yarışlarda yarışmacı olarak yer aldım.
Otomobil sporlarının ülkemizde gelişmesi yaygınlaşması için bir sporcu olarak çaba harcıyorum. Şu anda AK Parti Aydın Milletvekili olarak ülkemizde düzenlenen çeşitli otomobil yarışmalarına katılıyorum.
Pazar günü de Menemen Belediyesinin katkıları ile Aydın Otomobil Sporları Kulübü (AYOSK) tarafından İzmir’de gerçekleştirilecek olan Otokros yarışlarına katılacağım” dedi.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!