Telefon
WhatsApp
KUŞADASI BELEDİYESİ 3 YILDA 1347 İŞSİZE UMUT OLDU 
300 X 250 Reklam Alanı
KUŞADASI BELEDİYESİ 3 YILDA 1347 İŞSİZE UMUT OLDU  
Kuşadası Belediyesi ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Kuşadası Hizmet Merkezi arasında imzalanan protokolle 2019 yılında kurulan ‘İşlendirme Ofisi İŞKUR Hizmet Noktası’ aracılığıyla bugüne kadar 1347 kişi işe yerleştirildi.  
Kuşadası Belediyesi tarafından kent ekonomisine ve istihdama katkı sunmak amacıyla kurulan ‘İşlendirme Ofisi İŞKUR Hizmet Noktası’ iş arayanlara umut olmayı sürdürüyor. Kuşadası’nda nitelikli iş gücü arayan işveren ile ilgi alanı ve becerileri doğrultusunda iş bulup çalışmak isteyenleri buluşturan İşlendirme Ofisi, kurulduğu günden bu yana 9312 kişi ile birebir görüşme gerçekleştirdi. İş arayan kişiler, yapılan görüşmeler ve kayıt altına alınan özgeçmişler aracılığıyla eğitim, deneyim ve becerileri doğrultusunda ilgili sektörlerde eleman arayan işletmelere yönlendirildi. Sağlanan iletişim ile 3 yılda 1347 kişi turizm sektörü başta olmak üzere farklı sektörlerde işe yerleştirildi. Kuşadası’nda istihdama yönelik çeşitli meslek edindirme kurslarının da açılmasına öncülük eden İşlendirme Ofisi İŞKUR Hizmet Noktası, bu yönüyle de vatandaşların takdirini topladı.
İŞ ARAYANLAR İLE İŞVERENLER ARASINDA KÖPRÜ  
Her gün onlarca kişinin başvuru yaptığı İşlendirme Ofisi İşlendirme Ofisi Hizmet Noktası Sorumlusu ve Belediye Meclis Üyesi Özgün Limoncu, işsizliğin Türkiye’nin en önemli sorunlarının başında geldiğini belirterek “Kuşadası Belediyesi olarak 2019 yılında İŞKUR ile iş birliği içerisinde kurduğumuz İşlendirme Ofisimiz aracılığıyla kentimizdeki işsizliği azaltmayı hedefledik. Bu kapsamda turizm sektörü başta olmak üzere kentimizde faaliyet gösteren tüm sektörlerle iletişim içerisinde olarak ofisimize başvuru yapan hemşehrilerimizi ilgili kişi ve kurumlara yönlendirdik. Çalışmalarımız neticesinde işverenlerin sunduğu koşulları kabul eden 1347 hemşehrimiz işe yerleşti. Önümüzdeki süreçte de iş arayanlar ile işverenler arasında köprü olmayı sürdüreceğiz” dedi.  
 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!