Telefon
WhatsApp
Kurtuluşumuzun 100. yılında yerel esnafımıza destek
300 X 250 Reklam Alanı

Kurtuluşumuzun 100. yılında yerel esnafımıza destek

*** 5 Eylül Festivali kapsamında 04 – 05 ve 06 Eylül’de açılacak stantlarda Yöresel Lezzetler ve ürünler halkla ve Nazilli’ye gelen ziyaretçiler ile buluşturulacak.

Bu yıl düşman işgalinden kurtuluşun 100. Yılı kutlanacak olan Nazilli’de 5 Eylül için kapsamlı hazırlıklar yapılıyor. Festival havasında geçmesi planlanan Kurtuluş gününün şehrin farklı noktalarında yapılacak etkinlikler ile kutlanacaktır.

Festival kapsamında 23 Nisan parkına kurulması planlanan panayırda önceliğin yerli esnafa verilmesi şartıyla 04-05 ve 06 Eylül tarihlerinde, yerel ürünler ve yöresel tatların tanıtımı ve satışı için stantlar kurulacak. Stant açmak isteyen firma ya da esnaflardan herhangi bir ücret talep edilmeyecek. Stantlarda yer almak isteyenler 17 Ağustos Çarşamba gününe kadar Nazilli Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğüne müracaat ederek festival boyunca stant sahibi olabilecekler.

Dağlarından yağ ovalarından bal akan Nazilli’nin eşsiz güzelliklerini tanıtmak amacıyla festival kapsamında kurulacak olan Yöresel Lezzetler ve ürünler panayırının göreceği ilgi ve vatandaşın talebi doğrultusuna göre satıcıların kalma sürecinin arttırılacağını belirten Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan; “Nazilli’mizin Yunan İşgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü münasebetiyle çok heyecanlıyız. Kurtuluş günümüzü büyük bir festival yaparak kutlamak istiyor hazırlıklarımızı da buna göre yapıyoruz. Planladığımız bazı etkinliklerle de yerel esnafımıza da katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda önceliğimiz Nazilli esnafının yöresel ürünlerimizi ve lezzetlerimizi sergileyebileceği satışını yapabileceği bir panayır alanı kurmak olacak. Esnafımızın burada kuracağı stantlardan yer ve elektrik ücreti almayacağız. Panayır alanında stant açmak isteyen küçük esnafımız ya da Nazilli’ye mal olmuş firmalarımızın 17 Ağustos Çarşamba gününe kadar Nazilli Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğüne müracaat etmeleri ve bu festivalimize katılımları ile destek olmaya davet ediyoruz” dedi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!