Telefon
WhatsApp
KOSGEB desteğiyle hayallerini gerçekleştirecek...
300 X 250 Reklam Alanı

KOSGEB desteğiyle hayallerini gerçekleştirecek
Nazilli’de yıllardır tekstil sektöründe çalışan kadın girişimci Filiz Akkaya, KOSGEB’in desteğiyle hayali gerçekleştirdi ve ‘MK Tekstil’ atölyesini görkemli bir törenle açtı.
KOSGEB desteğiyle kendi ayakları üzerinde durmak isteyen kadın girişimcilere yönelik desteği devam ediyor. Nazilli’de tekstil sektöründe uzun yılladır işçi olarak çalışan Filiz Akkaya, MK Tekstil atölyesini görkemli bir törenle açtı. Sümer Mahallesi Endüstri Meslek Lisesi Kuzeyinde görkemli bir açılışla tekstil atölyesini açan Akkaya, hedefleri arasında markalaşmak olduğunun altını çizdi. Açılış törenine Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Hüdai Tosun, ilçenin tanınmış esnafları ve davetliler katıldı.
“HEDEFİM MARKALAŞMAK”
Kadınların başaramayacağı bir şey olmadığını ifade eden Akkaya, “Tekstil sektöründe emin ve başarılı adımlarla yoluna devam ediyorum. Uzun yıllardır bu sektördeyim. Ortaokuldan mezun olduktan sonra bu işe başladım. Şu an kendi atölyemi KOSGEB desteğiyle açtım. Tüm kadınlarımızın bu şekilde yardımları alarak kendi iş yerlerini açmalarını tavsiye ediyorum. Kadınlarımız korkmasınlar çünkü çok güzel bir duygu ve gurur verici. Şu an üç kişiye istihdam sağlıyorum. Allah’ın izniyle işimi daha da çok ilerletmek istiyorum. Genelde kadın erkek gömlekleri dikiyoruz. Hedefim markalaşmak. Özveriyle çalıştıktan sonra başaramayacağımız hiçbir şey yok. Açılışımıza katılan tüm misafirlerime teşekkür ediyorum” ifade etti.
,Açılışın ardından protokol üyeleri atölyeyi gezerek, işletmeci Filiz Akkaya’dan bilgiler aldılar.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!