Telefon
WhatsApp
Korkutan Senaryo... Akaryakıtta Fiyat 50 Lirayı Geçebilir!..
300 X 250 Reklam Alanı

Korkutan Senaryo... Akaryakıtta Fiyat 50 Lirayı Geçebilir!
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, akaryakıt fiyatlarının sonbaharla birlikte 50 lirayı bulabileceğinin belirtildiğini kaydetti. "Akaryakıt fiyatlarındaki artışın nedeninin uluslararası piyasaların etkisi olduğu görüşü gerçeği yansıtmıyor" diyen Akın, artışın en büyük nedeninin Türk lirasındaki değer kaybı olduğunu vurguladı.CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, son dönemde peş peşe büyük zamlar yapılan akaryakıt fiyatlarına ilişkin açıklama yaptı. Akın açıklamasında akaryakıt fiyatlarının seçimden bu yana geçen üç ayda iki katına çıktığına dikkat çekti.

Akaryakıt zamlarının; başta ulaşım ve nakliye olmak üzere bütün sektörlerde üretim maliyetlerinin artmasına ve enflasyonun da yükselmesine neden olduğunu vurgulayan Akın açıklamasında şunları söyledi:

“SEÇİMDEN BU YANA DURMADAN ARTIYOR”"ENFLASYONDA DOMİNO ETKİSİ YARATACAK”

Akaryakıt zamlarının başta ulaşım ve nakliye olmak üzere bütün sektörlerde temel bir girdi olduğu için üretim maliyetlerinin artmasına neden olduğuna dikkat çeken Akın, sözlerini "Üretim maliyetlerinin artması çarşı, pazar ve raf fiyatlarına da zam olarak yansıyor. Başka bir deyişle akaryakıt zamları enflasyonda domino etkisi yaratacak. Litrede yaklaşık 6 liralık artış Temmuz 2023’te tarihi bir enflasyona neden olmuştu. Şimdi ağustos ayında da yapılan akaryakıt zamları enflasyonu daha da yükseltecek" diyerek bitirdi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!