Telefon
WhatsApp
Kalede çıkan orman yangında 100 hektar zarar gördü
300 X 250 Reklam Alanı

Bahattin ALBAYRAK / NAZİLLİ (Aydın), - Denizli'nin Kale ilçesi ile Muğla'nın Menteşe ilçesi arasındaki ormanlık alanda çıkan yangında yaklaşık 100 hektarlık alan zarar gördü. Orman yangını söndürüldü
Denizli Orman Bölge Müdürü Erhan Çetinkaya, dün saat 14.48 civarında Kale ilçesi Muslugüme Mahallesi yakınlarındaki dere yatağında henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangının sabah saatlerinde söndürüldüğünü belirtti.
Çıkan Orman yangının Muslugüme Mahallesi ve Menteşe ilçesindeki Esençay Mahallesi arasındaki ormanlık alanda etkili olduğunu belirten Denizli Orman Bölge Müdürü Erhan Çetinkaya, “Şiddetli esen rüzgarın da etkisiyle hızlı bir şekilde yayılan yangını sabahın ilk ışıklarıyla birlikte ekiplerimizin yoğun çaba ve mücadeleleri ile şükürler olsun söndürdük. Çıkan orman yangınında yaklaşık olarak 100 hektarlık bir ormanlık alanımız zarar gördü” dedi.
Denizli Orman Bölge Müdürü Erhan Çetinkaya, bölgelerinde çıkan yangında 11 helikopter ve 5 uçağın yanı sıra Muğla ve Denizli Orman Bölge Müdürlüklerine bağlı çok sayıda personelin görev yaptığını, Denizli Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, jandarma ve vatandaşların da çalışmalara destek verdiğini belirtti.
Denizli Valiliğinden yapılan açıklamada; “Bugün, saat 14.48 sularında Kale Muslugüme mevkiinde orman yangını başlamıştır. 112 Acil Çağrı Merkezi tarafından itfaiye ekipleri derhal olay mahalline sevk edilmiştir.
AFAD, Denizli Büyükşehir Belediyesi, Orman Bölge Müdürlüğü ve İl Müdürlüklerimizden 6 helikopter, 4 uçak, 128 araç ve 452 personel yangın bölgesinde yangın söndürme çalışmalarını yürütmektedir. Yangın bölgesine Aydın, Muğla Manisa, Burdur, Isparta ve İzmir’den takviye araç ve personel yangına müdahale etmek üzere yola çıkmıştır.
Devletimizin tüm birimleri araç ve personeli ile birlikte halkımızın da cansiperane desteğiyle yangın kısmen kontrol altına alınmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi.

Nazilli Tarım ve Hayvancılık Fuarı

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!