Telefon
WhatsApp
JES'ler bereketli Aydın topraklarını zehirliyor!*
300 X 250 Reklam Alanı

*İYİ Partili Sezgin: JES'ler bereketli Aydın topraklarını zehirliyor!*

İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, Enerji Bakanlığı bütçesinin Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki görüşmelerinde Aydın'daki JES'leri gündeme getirerek, "Esas itirazımız, denetimsiz yatırımlara ve uygulamalaradır." ifadelerini kullandı.

JES'lerin Aydın'daki bereketli toprakları zehirlediğini vurgulayan Sezgin, "Çevre Bakanlığı'nın siparişiyle hazırlanan raporlarda bile mevcut JES'ler konusunda onlarca uyarıya yer verilmiştir ancak ne Çevre Bakanlığı ne de Enerji Bakanlığı tarafından düzeltici adımlar atılmaktadır." şeklinde konuştu.

"Aydın'ı katlederek topyekûn JES santraline çevirmeniz hâlinde elde edeceğiniz enerji tek bir nükleer santralin 1,5 ünitesinin üreteceği enerji kadar olacaktır." ifadelerini kullanan Aydın Sezgin, esas itirazının denetimsiz yatırımlara ve uygulamalara, bunların insan, tarım ve çevre üzerinde yarattığı ağır tahribata olduğunu belirtti.

Sezgin, Enerji Bakanı Fatih Dönmez'e, "JES'lerin yarattığı ve ispatlanmış tahribata ilişkin görüşünüz nedir?" sorusunu yöneltti.

Nazilli Tarım ve Hayvancılık Fuarı

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!