Telefon
WhatsApp
İLK ETAP ZAFERİNİ YİNE BİR FETHİYE-MARMARİS PARKURUNDA...
300 X 250 Reklam Alanı

58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun startı, Fethiye Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve Türkiye Bisiklet Federasyon Başkanı Emin Müftüoğlu'nun da aralarında bulunduğu protokol üyeleri tarafından Gaffar Okan Caddesi'ndeki Uğur Mumcu Parkı önünden verildi.

 
JASPER PHİLİPSEN RÜZGARI DİNMEK BİLMİYOR
 
Etabın en önemli favorilerinden biri hiç şüphesiz ilk etap galibiyetini de yine burada alan Jasper Philipsen’di. Bugün aynı etabı bir kez daha alması üzerine 2023'te toplamda en çok etap kazanan sporcu unvanını kazandı.
TUR'da 2 gün boyunca liderliği elinde tutan ve bu sene ilk olarak Fransa Turu'nda kazandığı Yeşil Mayo’yu bugün yine Jasper Philipsen taşıdı. Philipsen, starttan önce "Fethiye - Marmaris etabını çok iyi tanıyorum. 2 yıl önce ilk etap galibiyetimi burada almıştım” diyerek dördüncü etap yarışına başladı.
Öte yandan Mark Cavendish 2014'te, Max Richeze ve domestiği Mark Renshaw'un önünde Marmaris etabını kazanmıştı. Bu sene, Fransa Turu'nda geçirdiği kötü kazanın ardından toparlanma sürecinde. Türkiye Turu, onun tekrar yarışmaya dönmesini sağladı.  
 
BABADAĞ’IN YANKILARI SÜRÜYOR
 
Bisiklet severlerin hafızalarında yer eden, eşsiz güzellikleri ve müthiş mücadeleyi barındıran Babadağ etabının etkileri devam etti.
Dünya bisiklet tarihine geçen etap için sporcular ve bisiklet camiası etap zorluğu ve felsefesini övgü dolu sözlerle anlattılar. Babadağ için dünya bisiklet medyası da “Büyüleyici” diye bahsetti. 
“ŞAMPİYON  BİSİKLET” İSİMLİ SPORCU MEHMET
 
Halen 3 kişi kalan Global 6 Takımı’nda Mehmet ŞAMPIYON BISIKLET isimli bir sporcu bulunuyor. Daha önce Gabriel Müller adıyla Burgos BH Takımı adına yarışan bisikletçi, Kylian Mbappé gibi bir Fransız ve 1.5 yıl önce Türk vatandaşlığına geçti.  
 
CUMHURİYET’İN 100. YIL COŞKUSU HER YERDE
 
TUR2023’ün her aşamasında Cumhuriyet’in 100. Yılı’nı anlatan motifler var. Start alanında başlayan folklor ve bayrak şovlarını Marmaris’teki deniz şovları takip etti. Marmaris Spor Kulübü sporcularının taşıdığı 100 metrelik bayrak izleyenleri büyüledi. Marmaris Halk Eğitim Merkezi’nin folklor gösterileri de oldukça beğenildi. Denizde Jet Ski’lerle yapılan bayraklı gösteriler de alkışlandı.
 
 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

300 X 250 Reklam Alanı

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Yazarlarımız

Aydin Nöbetçi Eczaneler

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150