Telefon
WhatsApp
Haluk Levent’e Dünyanın En İyi Ödülü...
300 X 250 Reklam Alanı

2023 YILININ İLK GÜMÜŞ VE ALTIN SAAT KULESİ ÖDÜLLERİ AHBAP ve HALUK LEVENT'E VERİLDİ

 

Dünyanın prestijli ödülleri arasına girmeyi başaran Türkiye’nin İzmir menşeli kadim ödülleri Altın Saat Kulesi Ödülleri’nin 2023 yılı ilkleri ünlü sanatçı Haluk Levent’e verildi.

Saat Kulesi Ödülleri bu yıl Cumhuriyetin 100. yılına özel; “Cumhuriyetin 100. Yılı Anısına 100 Ödül” temasıyla sahiplerini buluyor. 10 kategoride dağılacak ödüllerden Yardımlaşma ve Dayanışma Kategorisi’nde yılın ilk Gümüş Saat Kulesi Ödülü Anadolu Üniversitesi Mezunları Derneği (AÜMD) Başkanı Gazeteci-Yazar Nihat Sözeri tarafından AHBAP Derneği ve Başkanı Haluk Levent’e taktim edildi. Yılın ilk Altın Saat Kulesi Ödülü yine 10 Eylül İzmir Çim Konserleri sırasında Nihat Sözeri, AÜMD Başkan Yardımcısı Özkan Felek, Ödüller Danışma Kurulu Üyesi Gülden Sürmeli ve Ödüller Daimi Komisyonu Üyesi Belgin Sözeri tarafından Haluk Levent’e taktim edildi.  

2006 yılından bu yana dağılan ve başarının tescillenmesinde ilk adım olarak görülen Gümüş Saat Kulesi Ödülleri’nin devamı 27Eylül – 01 Ekim 2023 tarihlerinde İzmir’in şirin ilçesi Menderes’te düzenlenecek Uluslararası 15. Altın Saat Kulesi Ödülleri Festivali Menderes Etkinlikleri çerçevesinde sahiplerini bulacak. 

Bu yıl ödül adayı kurum, kuruluş ve kişileri Saat Kulesi Ödülleri Danışma Kurulu üyesi STK’lar ve kanaat önderleri belirlerken kriterlere uyum kararlarını yine Altın Saat Kulesi Ödülleri Daimi Komisyonu verdi. Buna göre AHBAP Derneği ve Başkanı Sanatçı Haluk Levent Yardımlaşma ve Dayanışma Kategorisi’nde; “Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası ve daha öncesi ülkemizin birçok bölgesinde yapmış olduğu yardımlaşma ve toplumsal dayanışma önderliği ile yardımseverlerin bağışlarını en doğru şekilde kullanarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarından dolayı Ahbap Derneği ve Dernek Başkanı Sanatçı Haluk Levent'i Gümüş ve Altın Saat Kulesi Ödülleri ile onurlandırırız” denilerek ödüle layık görüldüler.

Time dergisinin listesine seçilen Haluk Levent: “Ödülü reddediyorum”

Time dergisi tarafından 2023’te dünyanın en etkili 100 kişisi arasında gösterilen Ahbap kurucusu sanatçı Haluk Levent, ödülü reddettiğini duyurmuştu. Kararını sosyal medya hesabı üzerinden duyuran Haluk Levent, deprem çalışmalarında kendisi üzerinden devlet kuruluşlarının eleştirilmesine izin vermemek amacıyla ödülü reddettiğini açıklamıştı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!