Telefon
WhatsApp
Görevini yapan gazetecilere saldırı...
300 X 250 Reklam Alanı

Bahattin ALBAYRAK / NAZİLLİ (Aydın), – AYDIN’ın Nazilli ilçesinde Kıbrıs Caddesinde bir lokantada meydana gelen tüp patlaması sonucu çıkan yangında 7 kişi olay yerinde ölürken 1’i ağır olmak üzere toplam 4 kişi yaralanmış ve 10 kişi göz altına alınarak 6’sı bugün Adliyeye sevk edilmiş 3 serbest kalırken 3 de tutuklanmıştı.
Adliye önünde olayı takım eden 3 gazeteci tutuklanan şahısların yakınları tarafından engellenerek tehdit hakaret ve fiziki müdahaleye maruz kalmışlardır. 3 genç gazeteci karakola giderek şikayetçi olmuşlardır.
Bu istenmeyen çirkin olay sonrasında Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Özmen yazılı Basın açıklamasında bulunmuştur. Ümit Özmen yaptığı yazılı basın açıklamasında, “Nazilli'de tek amaçları ihmaller zinciri nedeniyle yitip giden 7 vatandaşımızın canının hesabının sorulacağı adli mercilerden çıkacak ilk sonucu takip etmek olan genç meslektaşlarımız Abdülkadir Gökçe, Mert Cona ve Sevgi Demir maalesef ki Nazilli Adliyesi bahçesinde onca polisin içinde tehdit, hakaret, fiziki müdahale ve gasp teşebbüsüne maruz kalmıştır. Yaşanan üzücü olay nedeniyle meslektaşlarımız ile birlikte Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü Hürriyet Polis Karakolu'na giderek şikayetçi olduk.
Genç meslektaşlarımızın herhangi bir sağlık problemi bulunmaması tek tesellimiz olurken, Adliye bahçesinde görevlerini ifa etmeye çalışan basın mensuplarımıza fiziki müdahalede bulunan tutuklu yargılanacak olan işletme sahibi Leyla Y'nin kızı ile iki oğlunun fiziki müdahalesi ve hakaretleri başta olmak üzere meslektaşlarımızın görevlerini yapması sırasında zorluk çıkararak ailelerle aynı ortamda kalmalarına sebebiyet veren emniyet görevlilerini de bu konularda daha hassas olmaya davet ediyorum.
Türkiye kamuoyunun yakından takip ettiği ve maalesef ki üç kuruş menfaat uğruna yapılan ihmaller neticesinde 7 canın yitirilmesini haberleştirmek biz basın mensuplarının kamuoyunu aydınlatma görevidir. Gazeteci meslektaşlarımıza fiziki müdahalede bulunan 3 kardeşi şiddetle kınıyorum. Emniyet Güçleri ve Adli Mercilerin gerekli işlemleri ivedilikle yapacağına inanıyor ve bekliyoruz” ded. 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!