Telefon
WhatsApp
Efeler Belediyesi'nden kamuoyu açıklaması...
300 X 250 Reklam Alanı

Efeler belediye başkanlığından yapılan duyuru ile bir önceki gün bir internet sitesinde yayınlanan videolu haberle ilgili yapılan açıklamadır

 

 

KAMUOYU DUYURUSUDUR

 

İnternet üzerinden yayın yapan ve politikası doğrultusunda belediyemiz hakkında karalama haberler üreten bir medya organizasyonunun 15 Kasım 2023 tarihinde saat 9.30’da yayımladığı “Efeler Belediyesi Kreşinde Mobbing Şoku!” başlıklı haberde yer alan iddialar üzerine kamuoyuna aşağıdaki açıklamayı yapma ihtiyacı doğmuştur.

Söz konusu haberde yer alan iddiaların muhataplarına cevap hakkı verilmeden yayınlanan haberde, iddianın ötesinde adeta hüküm verilmiş, tarafsız habercilik ilkesi ayaklar altına alınmıştır. Aynı medya kuruluşu daha önce defalarca belediyemizi hedef alan tezviratlar üretmiş, vatandaşa gerçek dışı sanal bir gündem sunulmuştur. Belediyemizin, Efeler halkına sunduğu hizmetlerin sayısı ve kalitesi arttıkça kara propagandanın dozu artmıştır. Söz konusu medya kuruluşu belediyemiz ile adeta yarışmaktadır. Bu yarışın bir tarafı halka hizmetin diğer tarafı ise hizmete ket vurmanın derdindedir.

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın göreve gelmesinin ardından sosyal belediyecilik alanında gerçekleştirdiği birçok önemli projeden birisi de gündüz bakımevlerimizdir. Anne-babaların, çocuklarını güvenle emanet ettikleri, çocukların adeta ikinci evi haline gelen gündüz bakımevlerimiz, kadınların sosyal yaşama daha aktif olarak katılmalarını kolaylaştırmıştır. Efeler’in sıcak yuvaları haline gelen 5 gündüz bakımevimizde 720 öğrenci; müzik, resim, satranç, spor, yabancı dil gibi eğitimlerle çağın gerektirdiği koşullara uygun olarak eğitim ve öğrenim görmektedir. Verilen hizmet kaliteli, istikrarlı ve sorunsuz olarak sürdürülmektedir. Gündüz bakımevlerindeki eğitimci kalitesi, personelin özverili çalışmaları ve yönetim ile kurulan doğru iletişim bu başarının en önemli unsurudur. Söz konusu haberdeki mobbing iddiaları tamamıyla gerçek dışıdır. Efelerli anne-babaların gündüz bakımevlerine olan teveccühü, çalışma arkadaşlarımızın aidiyet duygusu bu iddiaların gerçek dışı oluşuna en büyük delil niteliğindedir.

Söz konusu iddia sahibi hakkında muhataplarının, basın etiğine uygun olmayan kara propaganda hakkında ise belediyemizin tüm hukuki haklarını kullanacağını kamuoyunun bilgisine saygıyla arz ederiz.

 

T.C. EFELER BELEDİYESİ

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

300 X 250 Reklam Alanı

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Yazarlarımız

Aydin Nöbetçi Eczaneler

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150