Telefon
WhatsApp
DÜNYA HALTERİNE TÜRKİYE DAMGASI ERKEKLERDE TAKIM HALİNDE ŞAMPİYONUZ
300 X 250 Reklam Alanı

 

Dünya Gençler Halter Şampiyonası Yunanistan’da sona erdi. 53 Ülkeden 151 bayan 153 erkek sporcunun katılımı ile Yunanistan’ın Girit adası Heraklion şehrinde organize edilen şampiyonada sporcularımız 7 altın ,5 gümüş, 7 bronz olmak üzere toplam 19 madalya kazanma başarısı gösterdi.
Türkiye organizasyon sonrasında erkeklerde 604 puan ile dünya birinciliğini elde ederken bayanlarda ise 515 puan ile Dünya ikinciliğini elde etti.
Yunanistan’da çok önemli bir başarı elde ettiklerini dile getiren Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü “Göreve geldikten hemen sonra Milli takımlarımızı toparladık. Genç sporcularımızı bu şampiyonaya motive ettik. Elde ettikleri başarılar bizleri mutlu ederken bize gelecek için umut verdi. Şimdi önümüzde Yıldızlar Dünya ve Büyükler Avrupa Şampiyonaları var. Hep birlikte, omuz omuza camiamızın desteği ile Türk halterini başarılı günlerine döndüreceğiz. Bizlere destek olan başta sayın Cumhurbaşkanımıza, Bakanımıza ve Genel Müdürümüze teşekkür ediyorum” diye konuştu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!