Telefon
WhatsApp
CHP’Lİ YALIM: ASGARİ ÜCRETLİNİN ETİNİ KİM ÇALDI?
300 X 250 Reklam Alanı

CHP’Lİ YALIM: ASGARİ ÜCRETLİNİN ETİNİ KİM ÇALDI?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Milletvekili Özkan Yalım, AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin asgari ücret üzerinden et kıyaslaması yapmasına tepki gösterdi.


Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) bütçe görüşmelerine katılan CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin meclis kürsüsünde asgari ücret üzerinden, et karşılaşması yapmasını eleştirerek, “AKP’nin tuzu kuru Genel Başkan Yardımcısı Canikli meclis kürsüsünde adeta milletin aklıyla alay etti. Bütçe görüşmelerinde dana kuşbaşı eti fiyatı üzerinden asgari ücret hesabı yaptı. Benim yaptığım hesapla geçen yıl bugün Ankara'da 1 kilo dana kuşbaşı kilosu 65 liraydı asgari ücret ise 2 bin 825 liraydı. Bu para ile 43 kilo 500 gram et alınıyordu.  Şimdi asgari ücret 5 bin 500 lira, dana kuşbaşının kilosu ise 175 liradır.  Toplam 31 kilo et alınıyor. Asgari ücretlinin 12,5 kilo etini kim çaldıysa getirsin” dedi.

Çarşı, pazarın yangın yeri olduğunu vurgulayan Yalım, “Ekonomide yaşanan sıkıntıları görmezden gelenler, vatandaşı açlığa ve sefalete mahkum edenler şunu bilmelidir ki bu hesapları bir daha yapıp vatandaşla dalga geçmelerine müsaade etmeyeceğiz. Vatandaş evine et alamazken, açlık sınırının altında maaşa mahkum edenler şunu bilmelidir ki vatandaş gerçekleri çok iyi biliyor. Siz ne kadar dil döküp yalanlarla vatandaşları kandırmaya çalışsanız da artık kimse sizin yalanlarınıza inanmıyor. Et üzerinde asgari ücret hesabı yapanlara vatandaş en güzel cevabı sandıkta verecektir.” diye konuştu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!