Telefon
WhatsApp
Buharkent'te Gaziler günü kutlandı...
300 X 250 Reklam Alanı

 

Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, milletimizin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinde büyük fedakarlık gösteren gazilerimizi onurlandırmak amacıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Mehmet Erol, mesajında şunları söyledi:

Başkan Erol, Gaziler Günü'nün, milletimizin bağımsızlığını ve özgürlüğünü koruma mücadelesinin sembolü olan kahraman gazilerimizi onurlandırmak için özel bir gün olduğunu vurgulayarak, bu anlamlı günde gazilerimize olan minnettarlığını dile getirdi. Başkan Erol, mesajında şunları söyledi:

"Ülkemizin bağımsızlığı ve bütünlüğü için canlarını feda eden, vatan sevgisi uğruna mücadele eden kahraman gazilerimizi bu özel günde selamlıyor ve minnettarlığımızı sunuyoruz. Onların fedakarlıkları, milletimizin birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmeye devam etmektedir. Gazilerimiz, ülkemizin her köşesinde tarihi bir miras olarak yaşamaktadır. Bu nedenle Gaziler Günü, onları anmak, saygı göstermek ve tüm milletimizin bu kahramanları unutmamasını sağlamak için büyük bir fırsattır."


Başkan Erol, 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında milletin geçmişte olduğu gibi vatan ve millet sevgisiyle dolu bir şekilde bir araya geldiğini vurgulayarak, "15 Temmuz'da aziz milletimiz, istiklal ve istikbali uğruna canlarını seve seve feda etmişlerdir. Onların bu fedakarlığına minnettarız. Bu vatan, şehitlerimizin ve gazilerimizin bize emanetidir. Bizler, vatanımızı, milletimizi ve bayrağımızı korumak için canlarını siper eden kahraman şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetlerine sonsuza kadar sahip çıkacağız. Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'e verilen 'Gazilik' unvanı ile 'Mareşal' rütbesinin yıl dönümünü ve '19 Eylül Gaziler Günü'nü gurur ve saygıyla anıyor, tüm gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum" şeklinde konuştu.

 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!