Telefon
WhatsApp
Buharkent 2.Geleneksel Çocuk Eğlencesi...
300 X 250 Reklam Alanı

 

              

Buharkent Belediyesi, çocuklara özel düzenlenen etkinlikler kapsamında "2. Geleneksel Çocuk Eğlencesi ve Kukla Festivali"ni büyük bir coşkuyla gerçekleştirdi. Buharkent Kaymakamı Sayın Alper Açıkgöz, Kültür ve Turizm  Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü Daire Başkanı  Sanem Arıkan ve birçok idari amirin katılımıyla düzenlenen etkinlik, Buharkent Pazar alanında gerçekleşti.

 

Buharkent ilçesinin renkli pazar alanı, öğrenciler ve Buharkent halkının katılımıyla hareketlendi. Festivalde çocuklar, kukla gösterileri ve eğlenceli aktivitelerle dolu bir gün geçirdi. Hediyelerin verildiği, çocuklara yardımlaşmanın öneminden bahsedilen etkinlik, çocukların yaratıcılığını ve eğlencesini destekledi.

 

Kukla gösterileri ise büyük bir ilgiyle karşılandı. Renkli kostümleriyle sahneye çıkan kuklalar, çocukları kahkaha dolu anlara sürükledi. Masal kahramanları ve sevilen çizgi film karakterleriyle yapılan gösteriler, çocukların hayal gücünü geliştirmesine yardımcı oldu.

 

Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, etkinlikte yaptığı konuşmada çocukların mutluluğunu ve eğlencesini önemsediklerini belirterek, "Çocuklarımızın yüzündeki tebessüm bizim için çok değerli. Bu etkinlikle onlara unutulmaz bir gün yaşatmak istedik. Kültürümüzün önemli bir parçası olan kukla sanatını da onlara tanıtmak istedik. İnşallah gelecek yıllarda daha büyük etkinliklere imza atacağız" dedi.

 

Buharkent Halkı da festival alanına gelerek çocuklara destek verdi ve onlarla birlikte eğlendi. Etkinlik, çocukların gülerek, oynayarak ve öğrenerek keyifli bir gün geçirmesini sağladı.0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!