Telefon
WhatsApp
Bozdoğan Zeytinyağına Uluslararası ödül
300 X 250 Reklam Alanı

Bozdoğan Zeytinyağına Uluslararası ödül
Aydın'ın bereketli toprakları ve zeytinin memleketi Bozdoğan'da faaliyetini sürdüren LEZETİN zeytinyağı, uluslararası alanda en prestijli zeytinyağı yarışmalarından OLİVEİSTANBULIOOC Yarışması’nda Gümüş madalya aldı.

Aydın’ın uzun ve sağlıklı yaşamı ile ünlü Bozdoğan ilçesinde serbest veteriner hekim Hasan Aslan'ın aile çiftçiliği ile yarattığı zeytinyağı markası LEZETİN, kalitesi ile Dünyanın en saygın yarışmasından Gümüş madalya aldı.
Ortalaması 100 yıllık olan zeytin ağaçlarından elde ettikleri zeytinleri erken hasat soğuk sıkım uygulaması ile yüksek polifenollu kaliteli zeytinyağı üretmeyi hedefleyen Hasan Aslan "zeytinlerimizi dalından elle toplayarak 8 saatin altındaki bir üretim prosesi ile tamamlıyoruz. Amacımız yüksek polifenollu kaliteli bir zeytinyağı üretmekti ve bunu başardık. LEZETİN markalı zeytinyağımız ile geçtiğimiz dönem Bronz madalya almıştık, 2021 hasadımızdan elde ettiğimiz zeytinyağımız ile OLİVEISTANBULİOCC' nin düzenlediği yarışmada Gümüş madalya kazandık” ifadelerini kullandı.
Yaptıkları tüm bu çalışmaların ilçede üretim yapan çiftçilere örnek teşkil etmesi gerektiğini vurgulayan Hasan Aslan, "bölgede yüksek polifenollü zeytinyağı üretilmesinin hem üreticilerimize hem ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır. Kaliteden ödün vermeden ve doğallığı bozmadan daha sağlıklı bir yaşam için üretmeye devam edeceğiz" dedi.

Nazilli Tarım ve Hayvancılık Fuarı

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!