Telefon
WhatsApp
Aydın'lı Gencin Müthiş Başarısı
300 X 250 Reklam Alanı

Aydın'lı Genç Bayram Sevincini İkiye Katladı

İzmir Fen Lisesinde gösterdiği başarı ile hem Ülkemizin hemde ailesinin göğsünü kabartan Vatan Türker Öztürk dünyanın en büyük 5.Ünivetsitesi sayılan Bocconi üniversitesine girmeyi başardı. Başarılı gencin biyografisi ve başarısı ile tüm gençlere örnek olmasını ve bir Türk Dünyaya bedel kelimesinin haklı gururunu bizlere yaşatması bayram sevincini ikiye katlattı.
Vatan Türker Öztürk, 2004 yılında Aydın’da doğdu 18 yaşında. 2018 yılında Türkiye derecesiyle girdiği İzmir Fen Lisesinden bu sene 2022 yılında mezun oldu. Bu sene başvurduğu,,Amerika, İngiltere ve İtalya gibi ülkelerden kabul aldığı okullar arasında kendi tercih ettiği Dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan (Ekonomi ve işletme alanında dünyanın en iyi 5. Üniversitesi) Bocconi Üniversitesi Uluslararası Ekonomi ve İşletme bölümüne %100 burslu kabul aldı. Daha sonra sözlerine şöyle devam eden Vatan Türker Öztürk şunları söyledi.
Çocukluğumdan beri kendimi geliştirmeye çalışan bir yapım vardı. Bu süreçte kendimi bir puzzle olarak görüp kendimi her açından geliştirmeye ve donatmaya çalıştım. Yurt dışında okumaya pandemi sonrasında karar verdim. Aslında pandemi hepimiz için çoğu açıdan karamsar bir etkiye sahip olsa da o süreçte pandeminin bana hedeflerimi belirlemem ve bu yolda kendimi geliştirmem konusunda büyük bir desteği oldu. Bu süreçte girişimcilik ekosistemi ve yurt dışında lisans eğitimi hakkında araştırmalar yaptım. Yurt dışındaki üniversitelerin başvuru yapabilmek için gerekli olan SAT, AP ve dil sınavlarına girdim ardından başvurduğum okullar arasındaki dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Bocconi Üniversitesinden kabul aldım. Tüm bu yurt dışı > sırasında ve öncesinde CV’mi geliştirmeye çalıştım bu doğrultuda çeşitli proje yarışmalarına TÜBİTAK Liseler arası proje yarışmasına ve TÜBİTAK 4006 sergisine katıldım, bunun yanı sıra dünyanın en prestijli robotik yarışması olan FRC’ye Cymurghs robotik takımı ile katıldım ve Türkiye ulusal yarışmasında yarışmanın en prestijli ödülü olan chairman’s award’ı kazandık. Ardından Koç Üniversitesinde yapay zeka ve arttırılmış gerçeklik üzerine araştırma stajı yaptım ve ardından Uluslararası bir şirkette International Sales and Marketing Intern olarak çalışmaya başladım.

Bu süreçte çok çalışdığını söyleyen Türker, amaçları doğrultusunda ailesinin büyük desteğiyle birlikte hedefine ulaştı.italya'da aldığı üst düzey eğitim ile hem ülkeme hemde gelecekte tüm dünyaya faydalı birey olmayı umuyorum dedi
.
ÖZTÜRK'ÜN ÖĞRENCİLERE TAVSİYELERİ

Benim gibi yurt dışında okumak isteyen öğrencilere tavsiyem daima okusunlar, daima çalışsınlar asla pes etmesinler, kendilerini geliştirsinler ve fırsatları yakalamaya çalışsınlar. Ve aslında en önemlisi kendilerine bir hedef belirlesinler ve hedefleri için çaba göstersinler bu süreçte gereken en önemli unsurun bilgi olduğunu, bilginin de ilgi olmadan var olamayacağını unutmasınlar. Bu konuyla alakalı çok değer verdiğim bir büyüğümün çok güzel bir sözü var: “Bilgi 5 harfidir, 5’te 4’ü ilgidir.”. Bu sebeple yurt dışında okuyup en iyi eğitimi almaya çalışsınlar ve dünyaya faydalı bireyler olsunlar çünkü gelecek bizim ve çocuklarımızın.

 

Bu kapsamda ilerlemeyi düşünen tüm arkadaşlarıma şimdiden bir Türk genci olarak çalışmalarında başarılar diliyorum diyerek hem ailesinin hemde ülkemizin göğsünü kabarttı. Bu da şunu gösteriyor ki Türk Genci isterse herşey yapar.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!