Telefon
WhatsApp
AK Parti, 28 Mayıs’taki ikinci tura odaklandı...
300 X 250 Reklam Alanı

AK Parti, 28 Mayıs’taki ikinci tura odaklandı
AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, Cumhurbaşkanı seçiminin 0,5’lik oy farkıyla ikinci tura kaldığını anımsatarak, “14 Mayıs’ta elde ettiğimiz oy oranını daha da yükselterek, 28 Mayıs seçiminden zaferle çıkacak ve inşallah tarihi bir başarıya imza atacağız” dediAK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, 28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turunda tarihi bir başarıya imza atmayı hedeflediklerini bildirdi.

AK Parti’den Aydın milletvekili seçilen Mustafa Savaş, Seda Sarıbaş ve Ömer Özmen’le birlikte partisinin il merkezinde basın toplantısı düzenleyen Ökten, 14 Mayıs’ta ülkenin en kritik seçimlerinden birinin yapıldığını ve ilk sınavı verdiklerini belirterek, “Aydın’da ve Türkiye’de kışkırtmalara gelmeden, baskılara aldırmadan, yılgınlığa kapılmadan canla başla mücadele ettik ve başardık. Gecesini gündüzüne katan tüm teşkilat mensuplarımıza, vekil adaylarımıza ve bizlere oy verme teveccühünde bulunan hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

“BİZDEN HİZMET BEKLİYORLAR”

“Bundan sonraki hedefimiz 14 Mayıs’ta elde ettiğimiz başarıyı daha büyük bir zaferle 28 Mayıs’ta taçlandırmak olacaktır” görüşünü vurgulayan Ökten, şöyle devam etti: “28 Mayıs, 27 Mayıs darbesinin 63’üncü yıldönümü nedeniyle çok büyük bir öneme haizdir. Sayın Cumhurbaşkanımızın da belirttiği üzere bizler siyasetin merkezine millî iradeyi, ülkeye ve millete hizmet aşkını koymuş bir ittifakın mensuplarıyız. Şimdiye kadar bize sahip çıkmış aziz milletimize şükran borcumuzu daha fazla çalışarak ödeyebiliriz. Aydın ve Türkiye bizden hizmet, icraat bekliyor.”

“DURMAK YOK, YOLA DEVAM”

Türkiye’nin 14 Mayıs Pazar günü gösterdiği olgunlukla, dünyanın en ileri demokratik kültürüne sahip ülkelerinden biri olduğunu ortaya koyduğunun altını çizen Ökten, “En yakın rakibimizle aramızda 2 buçuk milyon oy farkına rağmen Cumhurbaşkanı seçimimiz 0,5 puan, yarımdan az bir farkla ikinci tura kalmıştır. 14 Mayıs’ta elde ettiğimiz oy oranını daha da yükselterek, 28 Mayıs seçiminden zaferle çıkacak ve inşallah tarihi bir başarıya imza atacağız. Türkiye yüzyılı vizyonu kapsamında 28 Mayıs için bugünden itibaren çalışmalara başladık. Durmak yok, yola devam diyoruz” sözlerine yer verdi.

“SEÇMEN İRADESİNE SAYGILIYIZ”

Seçim sonuçlarımız hayırlı olmasını dileyen Ökten, “Seçmenimiz iradesini ortaya koydu. Cumhur İttifakı’na gerçekten büyük bir güvenin ortaya çıktığı belli oldu. Karşıdaki birleşmeleri biliyorsunuz. Sadece Türkiye içinde 7’li bir masa, bunun yanında diğer unsurlar, bir de Türkiye dışından pek çok manipüle bir seçim süreci yaşadık. Buna rağmen vatandaşımız Cumhur İttifakı’na güvenini yüksek bir tercihle ortaya koymuştur. Seçmen iradesine her zaman saygılıyız. Karşı taraftan da bunu bekler, bunu isteriz. Normal şartlarda beklenen budur. Ama daha sonuçların açıklanmaya başlamasıyla birlikte millet iradesine manipülasyon yapmaya çalıştılar. Muhalefet, kendisi ve taraftarları endişe içinde devam etti. Bize oy veren seçmene ağır saldırı ve hakaretler yapıldı. Nasıl oy verdiklerini, niçin oy verdiklerini anlayamadıklarını ifade ettiler” değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmasında savunma sanayisi, yerli otomobil, deprem bölgesindeki konutlar gibi kamu yatırımlarının görsellerini gösteren Ökten, Cumhur İttifakı’na verilen oyların sebebinin bu projeler olduğunu dile getirdi.

“YERLİ VE MİLLİ ARACIMIZI YAPTIK”

Ökten, “AK Parti iktidara geldiğinde mermisini dışardan alan bir ülkeydik. Şu an yerli, milli aracını yapmış, vatandaşına sunan bir ülkeyi konuşuyoruz. Zırhlı araçlarımız şu an ihraç ediliyor. Sadece biz kullanmıyoruz. Bunlar vatandaşımızın bize niye oy verdiğiyle ilgili göstergeler” diye konuştu.

Başkan Ökten, AK Parti’ye ve Cumhur İttifakı’na oy veren seçmenlere yönelik, bazı sosyal medya hesaplarından yapılan hakaretamiz paylaşımları da eleştirdi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!