Telefon
WhatsApp
ADÜ’den ‘Dünya şampiyonu’ çıktı....
300 X 250 Reklam Alanı

Bahattin ALBAYRAK / NAZİLLİ /Aydın, - AYDIN’da bulunan ADÜ’den ‘Dünya şampiyonu’ çıktı. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) öğrencisi Tuğba Danışmaz, Çin’de Düzenlenen 2023 FISU Dünya Üniversite Oyunları’nda Kadınlar 3 Adım atlamada ‘Dünya Şampiyonu’ oldu.
2023 Mart ayında düzenlenen Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda Kadınlar üç adım atlamada ilk denemesinde 14,31 metrelik atlayışıyla da Türkiye rekoru kırarak ‘Avrupa Şampiyonu’ olan ADÜ Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü 3. Sınıf Öğrenci Tuğba Danışmaz, bir kez daha aydın ilinin ve Türkiye’nin gururu oldu.
Çin’de düzenlenen 2023 FISU Dünya Üniversite Oyunlarında Türkiye’yi temsil eden ADÜ öğrencisi Tuğba Danışmaz, Kadınlar 3 adım atlamada 14.31’lik derecesiyle ‘Dünya Şampiyonu’ olma başarısını gösterdi Aydın iline ve Türkiye’ye altın madalya kazandırarak sevindirdi.
ADÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, öğrenciyi ve öğretim elemanlarını tebrik ederek, “Müsabakalar 6 Ağustos 2023 tarihinde de devam edecek. Öğrencilerimizden yarınki müsabakalarda da şampiyonluklar ve dereceler bekliyoruz. Şampiyonların okulu Spor Bilimleri Fakültemiz, Üniversitemizi, bizleri ve şehrimizi gururlandırmaya devam ediyor. Öğrencilerimizin azmine ve öğretim elemanlarımızın rehberliğine güveniyoruz. İnanıyorum ki yarın da büyük mutluluklar yaşayacağız. Emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür etmek istiyorum” dedi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!