Telefon
WhatsApp
2022 -2023 sezonu ilk kuru incir alım töreni düzenlendi
300 X 250 Reklam Alanı

Bahattin ALBAYRAK / NAZİLLİ (Aydın), – Aydın’ın Nazilli ilçesinde Ticaret Borsası tarafından 2022 -2023 sezonu ilk kuru incir alım töreni düzenlendi.
6 üreticinin getirdiği incirler 400 liradan Nazili Ticaret Borsası tarafından satın alındı.
Nazilli’ye bağlı Bozyurt Mahallesi girişinde bulunan Yeşil Vadi Düğün Salonunda, 2021-2022 sezonu ilk kuru incir alım töreni gerçekleştirildi. Nazilli Ticaret Borsası Başkanı Nurettin Kırlıoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde yapılan törene Nazilli ilçe Kaymakam Vekili Kuyucak Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi, Nazilli Belediye Başkan Vekili İsmail Civlez, AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı, CHP Aydın milletvekilleri Hüseyin Yıldız ve Süleyman Bülbül, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, MHP İl Başkanı Haluk Alıcık, AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak, CHP İlçe Başkanı Serdar Alptekin, İYİ Parti Başkan vekili Mesut Öztunç, Nazilli Tarım İlçe Müdürü Sunay Güler, Ziraat Odası Başkanı Necdet İzgü, daire başkanları, üreticiler, banka temsilcileri, borsa üyeleri katıldı.

-Nazilli Ticaret Borsası Başkanı Nurettin Kırlıoğlu, ‘2021-2022 sezonu hayırlı olsun’

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından Nazilli Ticaret Borsası Başkanı Nurettin Kırlıoğlu açılış konuşmasında çalışmalarını ve faaliyetlerini açıklayarak, “Öncelikle tüm misafirlerimiz hoş geldiniz. 2022 yılı sezonumuzun hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim. Nazilli’de incir ekonomimizde büyük bir değere sahip. Bunun için Nazilli tüccarımıza ve emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Dünyada söz sahibi olduğumuz kuru incir rakipsizdir. Hiçbir ülkede rakibimiz yoktur. Biz bir gücüz, incir bir güçtür. En büyük güç çiftçilerimiz olacak ki tüccarlarımız satış yapacak, işletmecilerimiz ihracat yapacak ve bu şekilde sofralarımıza getireceğiz. Bunun için de incircilerimizin en büyük sorunu olan yer sorunuydu. Bu sorunu çözmek için gerek siyasi iktidarımız, gerekse belediye başkanımız destek vererek Nazilli İncirciler Kooperatifi kurmaya karar verdik. Bildiğiniz üzere Mergen çayında 170