Güncel Gündem

“GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ ÜZERİNDEN ÇAIŞMALARIMIZI YÜRÜTÜYORUZ”

“Kuyucak huzur kenti oldu” Yaptığı yatırımlarla Kuyucak’a adeta çağ atlatan AK Partili Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertük hız kesmiyor. Cumhuriyet Meydanı, Horsunlu Sosyal Tesisleri, Yukarı Yakacık Çok Amaçlı Hizmet Binası,..

“GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ ÜZERİNDEN ÇAIŞMALARIMIZI YÜRÜTÜYORUZ”

“Kuyucak huzur kenti oldu”
Yaptığı yatırımlarla Kuyucak’a adeta çağ atlatan AK Partili Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertük hız kesmiyor. Cumhuriyet Meydanı, Horsunlu Sosyal Tesisleri, Yukarı Yakacık Çok Amaçlı Hizmet Binası, tekstil ve GES 3 ve 4. Etap projelerini hayata geçireceklerini söyleyen Başkan Ertürk, “Kuyucak huzur kenti oldu” dedi.
Yaptığı hizmetlerle Kuyucak’ı daha yaşanabilir bir kente dönüştüren Belediye Başkanı Metin Ertürk, Nazilli Gazeteciler Cemiyeti’nin ziyaret etti. Başkan Ertürk, hayata geçirdikleri yatırımlar ve planlanan projelerini açıkladı.

“HUZUR KENTİ OLDUK”
Eğitimden üretime, sanayiden turizme ve sosyal belediyeciliğe kadar birçok alanda Kuyucak’a çağ atlattıklarını kaydeden AK Parti’li Belediye Başkanı Metin Ertürk, “Eğitim yuvalarımızı modern hale getirdik. Üniversiteyi kentimize taşıdık. İş imkanları, vatandaşlarımızın hayat standartlarını arttırarak göç oranlarımızı düşürdük. Kuyucak huzur kenti oldu” dedi.

TEKSTİL FİRMALARI İLÇEYE GELMEYE BAŞLADI
Sanayi sitesindeki yenilemeler ve büyük işletmelerin kente getirilmesi için çalışmalar yaparak üretim ve istihdam kapasitelerini de yükselttiklerini vurgulayan Metin Ertürk, “Tekstil firmalarımız ilçemize geldik. Biri faaliyete geçti. 2 fabrika da inşaat çalışmalarını sürdürüyor. Gençlerimiz için önemli bir istihdam kaynağı. Kent ekonomisine de büyük katkı sunacaktır.1 milyon 170 bin TL bedelli, tekstil fabrikalarına eleman yetiştirmek için yeni projemiz var. Belediyemizin kurduğu şirketle tekstil makinaları alıp fabrikalara kalifiyeli personel yetiştireceğiz. GEKA da bunu onayladı. Önümüzdeki günlerde başlatacağız” ifadelerine yer verdi.

“SIFIR ATIKLA BİN TON ÇÖP AYRIŞTIRILDI”
Aydın’da ilk kez uygulanan sıfır atık projesiyle birlikte yılda bin tonluk kağıt, metal, plastik ve cam toplayıp ayrıştırdıklarını ifade eden Metin Ertürk, “2023’e kadar 6 bin tonu hedefliyoruz. Kentimiz ve ülkemize katma değer kazandıracağız. Sokaklardan 400 litrelik çöp bidonlarımızı da kaldırıp Avrupa’daki gibi her eve bir bidon koyacağız” diye konuştu.

PROJELER KENTE ÇAĞ ATLATTI
Ertürk, Kargılıdere ıslahı, millet kütüphanesi, çok amaçlı kapalı pazaryeri, Atatürk takı, Kabakdağı cemiyet yerinin içinde bulunduğu mega projenin kente çağ atlattığını ifade etti.

200 ARAÇLIK MEYDAN PROJESİ
Belediye Başkanı Ertürk, 14 Aralık’ta ihaleye çıkan Cumhuriyet Meydanı projesine ilişkin de konuştu. 200 araçlı 2 katlı yeraltı otoparkı, engelli, yürüyen merdiven ve üzerinde 8 adet iş yerinin bulunduğu yatırımın önümüzdeki günlerde hayata geçirileceğini kaydetti.

“GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ ÜZERİNDEN ÇAIŞMALARIMIZI YÜRÜTÜYORUZ”
Belediyecilik anlayışlarının sorun çözmek odaklı olduğunu vurgulayan Metin Ertürk, AK belediyeciliğin Aydın’daki en güzel örneğini sergilediklerini dile getirerek, “Kuyucak’ta hükümetimizin yatırımları iyiden iyiye hissediliyor. Gönül belediyeciliği ve gönül belediyeciliği üzerinden çalışmalarımızı yapıyoruz. İktidarla uyum içerisinde bir belediye olması çok önemli. Siz iyi düzgün, halkın önceliklerini göz önünde bulundurarak hazırladığınız projeleri, bakanlıklara götürdüğünüzde desteklerinizi alabiliyorsunuz” şeklinde konuşt

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL