Günaydın Aydın Haber

Örnek Resim

GESA EKİPLERİ HALKTAN BÜYÜK TAKDİR TOPLUYOR

GESA EKİPLERİ HALKTAN BÜYÜK TAKDİR TOPLUYOR
18 Mayıs 2020 - 10:12
Örnek Resim

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş’in sosyal belediyecilik ilkesi çerçevesinde hayata geçirdiği en büyük projelerinden birisi olan Germencik Belediyesi Sosyal Ağı (GESA)’ ya bağlı ekipler, kapı kapı dolaşarak halkın hizmetine koşuyor.

Özellikle Koronavirüs ile mücadele sürecinde sokağa çıkma kısıtlaması bulunan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların tüm ihtiyaçlarına ve taleplerine istisnasız ve aksatmadan cevap veren GESA ekiplerinin bu üstün gayreti ve özverili çalışmaları halktan büyük takdir topluyor. Bu süreçte yardım kolisi dağıtımı, dezenfektan ve maske dağıtımları, sokağa çıkma kısıtlaması bulunan vatandaşların ilaç, market ve pazar alışverişleri, bilgilendirme ziyaretleri, esnaflara yönelik yapılan çalışmalara aktif olarak katılmaları ve gerekli koordinasyonu sağlamaları vb. gibi sayısız hizmete imza atan GESA ekipleri nöbetleşe olarak hafta sonları, resmi tatiller de dahil olmak üzere gündüz gece demeden yoğun bir tempo ile çalışıyor. Bunların yanısıra giyim bankası ve ikinci el eşya projesi ile hayırsever vatandaşlarca bağışlanan kıyafet, ev eşyası, medikal malzemeler, oyuncak vb. gibi yardımları vatandaşlara ulaştırıyor.

GERMENCİK’LİLER GESA EKİPLERİNİ PEMBE MELEKLER OLARAK ADLANDIRDI

Vatandaşlarla olan iyi iletişimleri ve gelen talepleri hızlıca yerine getirmeleri sebebiyle tamamı kadınlardan oluşan GESA ekiplerini halk, giydikleri pembe tişörtlerden dolayı pembe melekler olarak adlandırmış durumda. Sahada aktif olarak dolaşan ekipler ilçenin merkeze uzak mahalleleri de dahil olmak üzere görevlerini yerine getirmeye devam ediyor.

ÖNDEŞ “GESA, BELEDİYE İLE HALKI BÜTÜNLEŞTİRİYOR”

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, sosyal belediyecilik çerçevesinde hayata geçirdiği örnek proje GESA’da görev yapan personeli üstün gayretlerinden dolayı tebrik ederek, özellikle son dönemde Koronavirüs mücadelesi kapsamında üstlendikleri misyonu başarıyla yerine getirmelerinden ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Öndeş “ Halkla iç içe, halk için bir belediyecilik anlayışıyla görevimizi sürdürüyoruz. Sosyal belediyecilik Germencik Belediyesi’nin ana ilkesidir. Dolayısı ile yaptığımız tüm çalışmaları sosyal belediyecilik ile sentezleyerek gerçekleştiriyoruz. GESA da bu anlamda hayata geçirdiğimiz önemli bir proje. Sadece ama sadece Germenciklilerin huzur ve mutluluğu için kurduğumuz GESA’nın yaptıklarıyla halktan aldığı olumlu geri dönüşler, bize güç ve motivasyon veriyor. Kıymetli GESa personelimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim.” dedi.

Örnek Resim
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Turizm sektöründe aşı umudu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadınlar istedi ve yaptı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bozdoğan’da talihsiz kaza
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kaymakam denetime çıktı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
“İyi oynamadan kazandık”
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Organlarıyla can oldu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Nazilli Liderliğe Oturdu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Motorsiklet Faresi Kaçamadı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Vali Aksoy muhtarları dinledi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hoş geldin OĞUZHAN
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Nazilli, lideri durdurdu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Aydın’ın deprem gerçeği
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kuşadası Sele Teslim Olmadı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
DÜNYA KUŞADASI’NDA BULUŞTU
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.