Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

Flaş dizel kararı! Türkiye’de satışı durdurdu

Flaş dizel kararı! Türkiye’de satışı durdurdu
30 Ocak 2019 - 0:47

Toyota’dan flaş dizel kararı! Türkiye’de satışı durdurdu

Toyota, Türkiye’de dizel otomobil satışını durdurma kararı aldı. Otomobil devi, Türkiye’de artık sadece hibrit ve benzinli motor satacak.
Adapazarı’nda üretilen yeni Corolla Sedan’la birlikte, Toyota dizel satışına son verdi. Dünyayı sarsan emisyon skandalı sonrası otomotiv dünyasında taşları yerinden oynattı. Avrupa’da getirilen yasaklar ve kısıtlamaların ardınan satışları düşen otomotiv devleri dizel üretmeme kararı almaya başladı. Bunların başında da Japon devi Toyoto geliyor.

2018 yılında Cenevre Otomobil Fuarı’nda araçlarını sergileyen Toyota, 2018 yılı içerisinde Avrupa’da dizel otomobil satışlarına son vereceğini duyurmuştu. Otomotiv dünyasını sarsan kararla ilgili Toyota Avrupa’dan yapılan açıklamada “Ana stratejimiz hibrit modeller. Geleceğe bakıyoruz ve dizeller için daha az talep görüyoruz.” ifadeleri yer almıştı.

TÜRKİYE’DE DİZEL SATIŞINI DURDURAN İLK MARKA OLDU

Alınan kararın ardından İtalya başta olmak üzere Avrupa’da dizel üretimini durduran Toyota, Türkiye’de de dizel otomobil satışını sonlandırdı. Japon devi Türkiye’de dizel otomobil satışını bitiren ilk marka oldu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.