Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

FARKLI DÜNYALARDAYIZ

FARKLI DÜNYALARDAYIZ
26 Şubat 2019 - 8:23

Haberlerde Tarım Bakanımızın açıklamalarını izledim. İnanın köy hayatı yaşamasam hayvancılık ve tarımla ilgim olmasa neredeyse inanacağım.

Küçük baş hayvan yetiştiriciliğinde dünya birincisiyiz. Süt üretiminde dünya üçüncüsü. Büyükbaş hayvan yetiştiriciliğinde Hollandayı sollamışız. Çiftçi tarım ve hayvancılıkta altın yıllarını yaşamaktaymış.İki yıl önce gebe düveler piyasada 8500-9000 tl civarında iken bugün 25 litre üzeri süt veren inekler 8000 TL.Dört beş ay öncesine kadar 28/30 TL olan karkas et kesimi bugün 22 TL.İki yıl önce 45 TL olan süt yeminin çuvalı bugün 79 TL.İki yıl önce 4 TLnin altında olan mazot bugün 6 TL yi geçmiş.Gübre iki katına çıkmış.Zeytin derseniz temelli öldü onu hiç sormayın ve çiftçi altın yıllarını yaşıyormuş. Ya biz Türkiye’de çiftçilik yapmıyoruz ya da sayın bakanımıza bürokratları değişik rakamlar veriyorlar.

Yok arkadaş sanırım biz farklı dünyalarda yaşıyoruz.

Efendim CHP ve İYİ PARTİ’nin yerel seçimlerdeki ittifakı zillet ittifakıymış. Teröre destek veriliyormuş.Oslo görüşmelerini CHP ve İYİ PARTİ mi yaptı? Dolmabahçe’de Pkk nın siyasî uzantısı parti ile görüşmeleri CHP ve İYİ PARTİ mi yaptı? Teröristleri Habur sınır kapısında davul zurna ile CHP ve İYİ PARTİ mi karşıladı? Bebek katili hain Aponun mektubunun Diyarbakır’da okunmasını CHP ve İYİ PARTİ’mi izin verdi? Megri megrileri CHP ve İYİ PARTİ genel başkanları mi söyledi? Hendeklerin kazılmasına CHP ve İYİ PARTİ mi göz yumdu? Teröristlerin çadır mahkemelerinde alel acele ifadeleri alınıp pişmanlık yasasından faydalanmalarına CHP ve İYİ PARTİ mi sağladı? Esenboğa havalimanında sözde Kürdistan paçavrasının göndere çekilmesine CHP ve İYİ PARTİ mi izin verdi? Yok arkadaş biz sanırım farklı dünyalardayız.

Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık diye kim söyledi? Ülkücülere kim kandan beslenen vampir bunlar dedi? Ülkücüler için kim bunlar fatihayı dahi bilmezler dedi? Erzurum’da seçim meydanında kim ip attı? Genel merkezde saatleri kim 17 25 de durdurdu?Kim kime.tahtsiz taçsız kral dedi? Resmi dairelerde TC ibareleri kaldırıldığında, ilköğretim de andımız kaldırıldığında, Kızılay maden sularında Türk yazısı kaldırıldığında kim kime hainlikle itham etti? Yok arkadaş sanırım biz farklı dünyalardayız.

Türk ordusunda Ergenekon ve Balyoz furyası yaşanırken kim kimin savcısı oldu? Ordumuzun kozmik odalarına girildiğinde kim kime neler söyledi? Yok arkadaş sanırım biz farklı dünyalardayız.

Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana açılmış olan fabrikaları kim sattı? Barajları kim sattı? Köprüleri, otoyolları kim sattı? Boşaltılan askeri birliklerin arazilerini kim sattı? Sakarya’daki tank palet fabrikasını kim sattı? Şeker fabrikalarını kim sattı? Telekomu, Petkim’i kim sattı? Güzelim paha biçilmez hazine arazilerini kim sattı? Tüm bunlar yetmeyip satılamamış olanları da varlık fonuna kim devretti? Ama güçlü bir ekonomik yapıdayız öyle mi? Yok arkadaş sanırım biz farklı dünyalardayız.

Aziz vatanımız 15 Temmuz da Fetö terör örgütünün darbe teşebbüsüne maruz kaldı.Lakin yüce Türk Milleti tek vücut olup Ak parti hükümetinin yanında oldu.Dimdik durdu.Bölücü hainler gerekli dersi aldılar. VATANIMIZIN BEKASI söz konusu olduğunda Türk Milleti tarihte nasıl birlik olmuşsa o günde aynısını yapmıştır.31 Mart yerel seçimlerini beka sorunu olarak lanse etmek Türk Milletinin zekası ile dalga geçmektir.

Ak parti iktidarını yerel seçimleri kaybetme korkusu sarmıştır. Zihinlerde Anavatan partisinin sonu canlanmaya başlamıştır. Cumhur ittifakı tabanda tutmadı. Sayın Cumhurbaşkanımızda son günlerde tabanda istenilen konsolidasyonu sağlayamadık diye dillendirmeye başladı. Ülkücü bilinçlidir. Ülkücü vatanseverdir. Ülkücü mutasyona uğramaz.31 Mart yerel seçimlerinde ülkücülerin kendi inisiyatifleri ile oy kullanacağı aşikardır. Mesela kendi ilçem Bozdoğanda AK PARTİ belediye başkan adayı dört yıl MHP ilçe başkanlığı yapmış bir şahsiyettir. Mevcut MHP ilçe başkanı ile birlikte hakka yürümüş olan OZAN ARİFİMİZ için koltuk korkularından rahmet bile dileyememişlerdir. Şimdi bunlar sahaya çıkıp Cumhur ittifakı için ülkücü tabandan oy isteyecekler öyle mi? Hiç kusura bakmasınlar. Sizler farklı dünyalarda yaşıyorsunuz beyler.

Dün sövdüğünüzü bugün övüyorsanız, dün övdüğünüzü bugün sövüyorsanız ve bunu bekaya bağlıyor iseniz bu milleti zekasız sanıyorsunuz demektir.

Yok arkadaş sanırım bizler farklı dünyalardayız. Hoşçakalın esen kalın sevgili okurlarım
VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.