Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

ERAYDIN UYSAL “KISA KISA”

ERAYDIN UYSAL “KISA KISA”
21 Ocak 2019 - 11:49

Yerel seçimler yaklaştıkça seçimi kazanması muhtemel olan adayların ayak sesleri ve rüzgarları kendini hissettirmeye başladı.

Geçtiğimiz cuma günü Aydın büyükşehir belediye başkanı sayın Özlem ÇERÇİOĞLU’nun Bozdoğanlı bayanlar ile çay sohbeti kendiliğinden adeta mitinge dönüştü.Genci ile yaşlısı ile bayanların sevgi seli vardı. Sayın Özlem ÇERÇİOĞLU’nun Bozdoğanımıza verdiği önem ve yaptığı hizmetler ilçemizde hemcinsleri tarafından kendisinin sevgi ve coşku ile kucaklanmasına vesile oldu. Görünen o ki BOZDOĞAN KARARINI VERMİŞ. AYDIN BÜYÜKŞEHİR’DE ÖZLEM ÇERÇİOĞLU, BOZDOĞAN’DA S.TÜMER APAYDIN diyor. 

YENİPAZAR’da CHP bu kez ipi göğüsleyecek gibi görünüyor. İlçede tarım ağırlıklı bir yaşamın oluşu halkı AK PARTİ’den iyice soğutmuş durumda. Gübre, mazot, yem fiyatı köylü insanını artık pes ettirmiş.

BUHARKENT’te eski MHP ilçe başkanı sayın Yusuf VURAL bir önceki seçimde 7 oyla kaybettiği BUHARKENT belediye başkanlığını bu kez İYİ PARTİ’ye armağan edecek gibi görünüyor.

KUYUCAK’ta AK PARTİ’nin çalışkan bir  belediye başkanı var. Mhp seçmeni ile pek sıcak değil. Ama buna rağmen yeniden seçilecek durumda görünüyor.

SULTANHİSAR’da mevcut belediye başkanı sayın Osman YILDIRIMKAYA makası biraz daha açarak yerini koruyacak gibi görünüyor.Sayın Mustafa ÇINAR’ın Ak parti’ den aday gösterilmeyişi YILDIRIMKAYA için büyük şans.

KÖŞK’te İYİ PARTİ adayı sayın Veli TUNA çok sağlam adımlarla hedefe yürüyor.Belediye başkanlığını İYİ PARTİ’ye kazandıracak gibi görünüyor Ülkücü taban yanında.

KARACASU’da MHP’nin adayının Akhisar’lı oluşu yarışı 2 km geriden başlatıyor. Sayın BÜYÜKYAPICI fark atarak yeniden belediye başkanı seçilebilir.

KARPUZLU’da sayın Tuğrul OZAN Aydın’ın ilçeleri arasında BOZDOĞAN belediye başkanı ile birlikte en rahat olanlardan biri. Verdiği hizmetler ve sayın ÇERÇİOĞLU ile birlikte uyum içinde çalışması halk tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Banko Tuğrul OZAN görünüyor.

İNCİRLİOVA’da sayın Şerif TEMEL in bağımsız adaylığı MHP’nin işini zora sokmuş gözüküyor. MHP ve CHP arasında başa baş bir mücadele görünüyor. Buranın kaderini sayın Şerif TEMEL belirleyecek gibi.

GERMENCİK jeotermal kurbanı oldu için CHP seçimi alacak taraf gibi görünüyor.

ÇİNE sayın Mustafa SAVAŞ için çok önemli. Lakin aday adaylığı sürecindeki sıkıntı sandığa yansır ise CHP yeniden burada seçimi alacak gibi görünüyor.

KUŞADASI’nda CHP çok rahat seçimi alır.

DİDİM en muammalı yerlerden biri. Sayın KAMACI DSP’den aday olduğunda sol tabandan destek buldu ama AKP adaylığında bunu bulabilecek mi? Sol tabanın metabolizması Ak partiyi kabul etmez. Şahsi tahminim sayın KAMACI siyasi hayatının en büyük hatalarından birini yaptı. DİDİM yine CHP de kalacak gibi görünüyor.

NAZİLLİ tam bir kapalı kutu. Kulislerde sayın Haluk ALICIK’ın belediye meclisi üyeliği sancısı yaşadığı konuşuluyor. MHP Nazilli ilçe başkanı sayın Cüneyt KORKMAZ ile telefonda görüşme yaptım. Sayın Deniz DEPBOYLU hanımefendinin kara listesinde 4 isim bulunuyor bu isimlerin kesinlikle belediye meclis üyeliği listesinde olmayacağı söyleniyor bu hususun doğruluk derecesi nedir diye sordum. Sayın KORKMAZ MHP ilçe yönetimi olarak belediye meclisi üyeliği konusunda kesinlikle müdahil olmadıklarını inisiyatifin belediye başkan adayında olduğunu beyan etti. Ardından Nazilli belediye başkanımız sayın Haluk ALICIK’ı arayarak aynı konuyu kendilerine sordum. Sayın başkanımız liste konusunda kimseden icazet almadığını bulunduğu yere tırnakları ile kazıyarak geldiğini söyledi. İnisiyatifin kendisinde olduğunu listeye çok girmek isteyipte giremeyen arkadaşların önce kendi kendilerini sorgulamaları gerektiğini söyledi. Tüm arkadaşların birbirinden değerli olduğunu listede olsa da olmasa da gönül birliği içerisinde hareket edeceklerini beyan etti.

İYİ PARTİ belediye başkan adayı sayın Kürşad Engin ÖZCAN ülkücü tabandan gelen biri olarak teşkilatın nabzını tutmasını iyi biliyor. Aydın büyükşehir belediye başkanı sayın Özlem ÇERÇİOĞLU’da tam destek veriyor. Şu anda her ne kadar NAZİLLİ’de sayın Haluk ALICIK bir tık önde gözükse de çok zorlu bir seçim görünüyor. Hata yapan kaybeder. Mesela sayın Haluk ALICIK’ın sayın Mustafa SAVAŞ’a oy vermeyen bana da oy vermesin beyanı sayın Kürşad Engin ÖZCAN’ın ekmeğinin üzerine bir parça yağ sürmek olmuştur. Nazilli heyecanı yüksek bir seçim yaşayacak.

Şahsi tahminim AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE 13 İLÇE CHP’nin, 2 İLÇE MHP’nin,1 İLÇE İYİ PARTİ’nin,1 İLÇE AK PARTİ’nin olacak. Adayların performansına göre İYİ PARTİ ve AK PARTİ belki birer belediye daha hanelerine yazdırabilirler.

Bugünkü siyasi resim benim gözümden böyle gözüküyor. Hoşçakalın esen kalın sevgili okurlarım.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.