Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

ENGELLİLERE GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

ENGELLİLERE GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ
02 Ekim 2019 - 20:33

Nazilli İŞKUR Şube Müdürlüğü ve Nazilli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde 19-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Engelliler öncelikli olmak üzere Girişimcilik Eğitimi için protokol düzenlendi.

Nazilli ve bağlı ilçelerinde ikamet eden engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmaları, toplumsal hayata adapte olmaları ve devletin verdiği teşviklerden haberdar olmaları için 4 gün sürecek eğitim düzenleneceğini belirten Nazilli Hizmet Merkezi Müdürü Yakup ERGENLİK; İŞKUR, Engelli vatandaşlarımıza proje karşılığında 3 bin TL kuruluş işlemleri desteği, 11 bin TL İşletme gideri desteği ve 36 bin TL kuruluş desteği olmak üzere toplamda 50 bin TL destek sunarken, eski hükümlülere de kendi işini kurmaları için brüt asgari ücretin 15 katına kadar hibe desteği verildiğini, bu sayede engelliler ve eski hükümlüler yeniden sosyal hayata katkı sağlanmış olacaklardır. Kendi işini kurmak isteyen girişimciler de KOSGEB desteklerinden faydalanabilecektir. 19-27 Ekim 2019 tarihlerinde başlayacak girişimcilik eğitimine başvurular e-devlet üzerinden KOSGEB’e yapılacaktır. En son başvuru 13 Ekim 2019’da olacağından, girişimcilerin gerekli hassasiyeti göstermelerini önemle rica ederiz. Herhangi bir sıkıntı halinde Nazilli İŞKUR’a başvurabilir ve gerekli destekleri alabilirler. Engelli ve Eski hükümlü Proje başvuruları için tüm teknik desteği Nazilli İŞKUR verecektir. Herkesin bu desteklerden faydalanmaları için Nazilli İŞKUR’a bekliyoruz” diye konuştu.

Nazilli’de her ferdin eğitim talebini karşılamak için ellerinden gelenin fazlasını yapmakta olduklarını belirten Nazilli Halk Eğitim Müdürü Muhlis Sönmez; Tüm kurumlarla eş güdümlü çalışmalar yapmaktayız. Amacımız o ki; ilçemizde her türlü girişimin önünü açmak. Özellikle iş bulma güçlüğü yaşayan engellilerimizin sosyal ve ekonomik hayatın her alanında yer alması için tüm çabalarımızı seferber etmekteyiz. Engelli vatandaşlarımızın gerek KOSGEB, gerekse İŞKUR desteklerinden faydalanabileceklerini, bunun için gerekli destekleri sunmaya hazırız. Talepleri doğrultusunda girişimcilik eğitimleri düzenleyerek önlerini açmak için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Girişimcilerimizin cesur olmalarını temenni ederim.

Eğitimlere başvurular 13 Ekim 2019 tarihine kadar başvurulacaktır. Eğitimler 19-27 Ekim tarihlerinde Halk Eğitim Müdürlüğünde yapılacaktır. Müracaatlar e-devlet üzerinden KOSGEB’e yapılabileceği gibi, başvurularda sıkıntı yaşayan Engelli ve eski Hükümlü vatandaşlarımız Nazilli İŞKUR Hizmet merkezine de başvurarak yardım alabilirler

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.