Asayiş Güncel Gündem

Doktora kafa atan şahıs tutuklandı

Bahattin ALBAYRAK / DİDİM / (Aydın), – Aydın Didim ilçesinde bulunan Devlet Hastanesinde nöbetçi acil servis doktoruna kafa atarak saldıran ve yaralayan kişi tutuklandı. Didim Devlet Hastanesi acil servis Doktoru..

Doktora kafa atan şahıs tutuklandı

Bahattin ALBAYRAK / DİDİM / (Aydın), – Aydın Didim ilçesinde bulunan Devlet Hastanesinde nöbetçi acil servis doktoruna kafa atarak saldıran ve yaralayan kişi tutuklandı. Didim Devlet Hastanesi acil servis Doktoru Dr. Doğancan Kılıç’a (26) saldıran ve kafa atarak yaralayan T.D. (29) (Tahir Doğan) olay günü çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılmıştı. Söke Başsavcılığının raporları ve video görüntülerini incelemesi üzerine Didim Emniyet Müdürlüğü ekiplerince tekrar gözaltına alınan T.D. (29) dün akşam saatlerinde çıkarıldığı Mahkeme tarafından tutuklanarak Ceza Evine gönderildi.
Konu ile ilgili olarak Didim Kaymakamlığı İlçe Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “İdaremiz Efeler Mahallesi Ege Caddesi üzerinde Çarşı ve Mahalle Bekçilerimizin durumundan şüphelendiği 35 TV …. plaka sayılı aracı durdurmuş, çeşitli suçlardan çok sayıda sabıka kaydı bulunan T.D.Y. isimli şahsın alkollü olduğu şüphesi üzerine işlem yapılmak istenmiş, alkolmetreyi üflemeyi reddeden şahsın kendine zarar verdiğinin görülmesi üzerine doktor raporu için hastaneye intikal ettirilmiş, muayene sırasında acil servisinde görevli D.K. isimli hekimi kafa atmak suretiyle yaralamış, ekiplerimizce etkisiz hâle getirilen şahıs gerekli işlemler için Polis Merkezine getirilerek, günün nöbetçi Cumhuriyet savcısı talimatı ile şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır.
18.12.2021 günü sabahı ifadesinin alınmasının ardından cumhuriyet savcısı talimatı ile polis merkezinden serbest bırakılmıştır. Nöbetçi Cumhuriyet Savcısının 19.12.2021 tarihinde olayla ilgili ek deliller elde edilmesi üzerine şahsın tekrar yakalanması için verdiği talimata istinaden şüpheli şahıs aynı gün tekrar yakalanarak gözaltına alınmış olup, 20.12.2021 günü mevcutlu olarak sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak, cezaevine sevk edilmiştir. Kamuoyuna duyurulur” denildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL