Güncel Gündem

Didim’in Altınkum ve Akbük Plajlarında yapıldı. Etkinlik sonrası sokak hayvanları için 2. el giysi satışı yapıldı ve bağış toplandı.

Gazeteci Bahattin Abi: Bahattin ALBAYRAK / DİDİM / (Aydın), – Aydın’ın Didim ilçesinde yaşayan yabancı uyruklu hayvan severler sokak hayvanları için denize girdiler. Didim’de ‘Hayvansever Gönüllüleri’ adını veren ve aralarında..

Didim’in Altınkum ve Akbük Plajlarında yapıldı. Etkinlik sonrası sokak hayvanları için 2. el giysi satışı yapıldı ve bağış toplandı.

Gazeteci Bahattin Abi: Bahattin ALBAYRAK / DİDİM / (Aydın), – Aydın’ın Didim ilçesinde yaşayan yabancı uyruklu hayvan severler sokak hayvanları için denize girdiler. Didim’de ‘Hayvansever Gönüllüleri’ adını veren ve aralarında ilçeye yerleşik yabancı uyrukluların da bulunduğu bir grup, Geleneksel olarak her yıl Aralık ayında sokak hayvanları yararına gerçekleştirdikleri denize girme etkinliği Didim’in Altınkum ve Akbük Plajlarında yapıldı. Etkinlik sonrası sokak hayvanları için 2. el giysi satışı yapıldı ve bağış toplandı.
Didim’de Geleneksel hale gelen sokak hayvanları için Aralık ayında denize girme etkinliği bu yılda yapıldı. Aralık ayının son günlerini yaşadığımı şu günlerde Altınkum’daki bir kafede bir araya gelen ilçedeki yerleşik yabancı uyruklu vatandaşlar ile Türk vatandaşları tasarladıkları hayvan kostümleri ile Altınkum plajında denize girdiler.
Sokakta yaşayan hayvanlar yararına gerçekleşen etkinliğe aralarında Türk, İngiliz, İskoç ve İrlandalıların bulunduğu grup katıldı. İlçede havanın da güzel olmasıyla birlikte grup üyeleri hep birlikte denize koştular. Yaklaşık 15 dakika suda kalan grup izleyicilerin alkışları eşliğinde denizden çıktı.
Kış ayları sahipsiz hayvanlar için zor geçiyor. Kış ortasındaki bu etkinlikte insanlar, hayvanlarla ilgilenerek hem kendileri mutlu oluyor hem de o canlıların kendilerinden farklı olmadığına dikkat çekiyorlar.
Kafede gerçekleşen 2. el giysi satışı ile etkinliğe katılanların bağışlarıyla toplanan paralar, Didim Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı’ndaki sahipsiz hayvanların kuru mama ve ilaç gibi ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılacağı belirtildi.
Etkinlik hakkında açıklamada bulunan Hayvansever Gönüllüleri Derneği sözcüsü Elindar Uyman, “Her yıl aralık ayının 26. günü düzenlenen etkinlikte denize girerek farkındalık yaratarak, bu etkinlikte elde edilen geliri Didim Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı yararına kullanıyoruz. Bu yıl ki etkinliğe 30 arkadaşımız çeşitli hayvan kostümleri ile denize girdiler” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL