Güncel Gündem

Didim’deki sit alanında yeni gelişme

Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Umut Tuncer, Didim’de 1. derece SİT alanının iş makineleriyle tahrip edilmesi nedeniyle suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı. Aydın’ın Didim ilçesine bağlı Yeşilkent sahilinde 1. derece..

Didim’deki sit alanında yeni gelişme

Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Umut Tuncer, Didim’de 1. derece SİT alanının iş makineleriyle tahrip edilmesi nedeniyle suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.
Aydın’ın Didim ilçesine bağlı Yeşilkent sahilinde 1. derece SİT alanındaki arkeolojik yapıların iş makineleriyle tahrip edildiği ihbarı üzerine İl Kültür ve Turizm Müdürü Umut Tuncer bölgeye gitti. Müdür Tuncer incelemelerde bulundu.
Karada ve denizdeki çalışmaları gören Tuncer, daha detaylı inceleme için Milet Müze Müdürü Baran Aydın’ı bilgilendirerek çalışmanın raporlanmasını istedi.

Milet Müze Müdürü Aydın, olay yerinde detaylı incelemeleri yaptıktan sonra raporlayarak yasal yollara başvuruldu.
Umut Tuncer sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Didim’de 1. derece arkeolojik sit alanında tahribat ihbarı üzerine yaptığımız incelemede, plaj ve arkeolojik yapıların tahrip edildiğini tespit ettik. Sorumluları belirledik ve suç duyurusunda bulunduk. Kültür mirasımızın rant uğruna tahrip edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz” dedi. (Haber: Kemal Etleç)

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL