Genel

“DEVECİLİK KÜLTÜRÜNÜ YARINLARA TAŞIYACAĞIZ”

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Derneği tarafından Deve Güreşi Sahası’nda düzenlenen keşkek hayrına katıldı. Nazilli’de her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve Yörük kültürünün..

“DEVECİLİK KÜLTÜRÜNÜ YARINLARA TAŞIYACAĞIZ”

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Derneği tarafından Deve Güreşi Sahası’nda düzenlenen keşkek hayrına katıldı.

Nazilli’de her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve Yörük kültürünün en önemli simgelerinden olan deve güreşi sezonu öncesi Nazilli Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Derneği tarafından keşkek hayrı yapıldı.


Bozdoğan yolu üzerinde bulunan Deve Güreşi Sahası’nda düzenlenen etkinliğe katılan Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan; “Bu kültürü hep birlikte yaşatmaktan dolayı çok mutluyuz. Emek veren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Biz de bu kültürün yaşatılması adına ciddi faaliyetler yürütüyoruz. 2020 yılında düzenlediğimi güreş, yapılanların arasında en iyi 2’nci seçildi. İnşallah bu kültürü el birliğiyle yarınlara taşıyacağız” diye konuştu.

20 ŞUBAT’TA NAZİLLİ’DE YAPILACAK
Desteklerinden dolayı Başkan Özcan’a teşekkür eden Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Derneği Başkanı Veli Koçan, 20 Şubat’ta Nazilli’de yapılacak olan 12. Geleneksel Deve Güreşi Festivali’ne tüm güreş severleri davet etti.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunmasının ardından hazırlanan keşkekler vatandaşlara ikram edildi. Dernek üyeleri ile zeybek oynayan Başkan Özcan, yeni güreş sezonunun hayırlı ve uğurlu geçmesi temennisinde bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL