Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

DERMAN Belediyeciler Ankara’da buluştu

DERMAN Belediyeciler Ankara’da buluştu
10 Şubat 2019 - 20:52

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesi CHP Büyükşehir, Belediye ve Belde Belediye Başkan adayları Ankara Arena da bir araya geldi. CHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı ve ilçe belediye başkanları da Başkente çıkartma yaptı.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Bozdoğan Belediye Başkanı Tümer Apaydın’ın yanı sıra diğer ilçe belediye başkan adayları ve il-ilçe teşkilatlarının tam kadro katıldığı Ankara Arenada gövde gösterisi yaptılar. “Martın Sonu Bahar ve Derman Belediyeciliği” Pankartları ile donatılan salonda gençler sloganları ile Ankara Arenayı inlettiler. Arenanın her tarafı Atatürk Posterleri, CHP bayrakları ve flamalarıyla donatılırken, gerçek belediyecilik için çok sayıda pankartta paylaşıldı.

CHP AYDIN TAM KADRO ANKARA’DA

CHP’nin Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen basın toplantısında adaylar tanıtıldı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun seçim bildirgesini açıkladığı toplantıda Aydın il ve ilçe teşkilatları ile belediye başkan adayları tam kadro katılım sağladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere ilişkin partisinin 12 maddelik seçim bildirgesini açıkladı.

Kılıçdaroğlu “Şimdi gelelim biz ne yapacağız. Biz nasıl bir belediye istiyoruz. Kent kültürü ne olacak? Diyerek 12 maddelik seçim manifestosunu beyan etti.
Birinci maddemiz; Hoşgörülü ve halka saygılı kentler. Belediye başkanlarımız toplumun bütün değerlerine saygılı olacak.

 1. Hakça paylaşan kentler: 76 gökdelen için 240 milyarlık rant sağlandığını söylemiştir. Sorun rantı kime vereceksiniz? Biz rantın hakça bölüşülüp, paylaşılmasını istiyoruz.
 2. Hesap veren ve şeffaf yönetilen kentler: Belediyelerimiz şeffaf yönetilecek.
 3. Yoksulluğu yenen kentler: Asgari ücretle çalışan kardeşlerime sesleniyorum. 1 Ocak 2019’dan itibaren CHP’li belediyelerde asgari ücret 2200 liradır. 2200 lira almak istiyorsan oyunu CHP’li belediyelere vereceksin. İşçi kardeşim, her ay 2200 lira alacaksın. Yetmiyor 1 Ocak’tan Nisan’a kadar bütün farkları da sana ödeyeceğiz.
  Bulunduğunuz beldede hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Açlığı yok edeceğiz bizim belediyelerde. Bir ailenin 2900 liranın altındaysa onun doğalgaz, elektrik parasını gerekirse biz ödeyeceğiz. O ailenin çocukları kreşlerde kalacak. Anneler babalar para ödemeyecek. Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek.
 4. Üreten ve istihdam yaratan kentler: Bir kent, her alanda üretmeli. Büyükşehirler her alanda kırsalla işbirliği yapmalı.
 5. Yenilikçi ve akıllı kentler: Yaşanabilir, teknolojinin insana hizmet ettiği kentler. Bütün İstanbul’u yaşanabilir kent haline getireceğiz. Şimdi gelmişler ‘İstanbul’un trafik sorunu çözülmez’ diyorlar! Neden belediye başkan adayı oluyorsun rantı götürmek için mi?
  7- Ulaşım sorunu: Bütün İstanbul’u yaşanabilir kent haline getireceğiz. Ulaşım ve altyapı sorunlarını çözeceğiz.
  8- Nefes alan kentler: Kentleri nefes alan kentler haline getireceğiz.Beton ormanına dönüştü kentler. Bizim dışımızdaki canlılar da yok olmaya başladı.
  9 Sosyal adaleti sağlayan kentler yaratacağız: Engelliler, yaşlılar için pozitif ayrımcılık yapacağız.
  10-Kültür ve sanatı geliştiren kentler: İstanbul7da yapılan ev hanımlarının yüzde 56’sı Boğaz’ı görmemiş. Yazık günah değil mi? Bütün bunların tamamının üstesinden geleceğiz.
  11- Doğa dostu yeşil kentler: İnsanlar dışında da kentlerde canlılar var. Biz bizim dışımızdaki tüm canlıları koruyacağız. Besleyeceğiz.
  12- Mutlu şehirler: Tüm yurttaşlarımızla beraber bir kentte mutlu yaşamak istiyoruz.
  Hakça özgürce yaşamak için, kimlik ayrımının yapılmaması için başarmak zorundayız. Ve biz bahara özlem duyuyoruz. Biz baharı bu ülkeye getirmek zorundayız. Baharda başarmak zorundayız. Belediyelerimiz bu görevlerini başarıyla yapacaklardır. Alanlarda kavgasız bir mücadele yapacağız. Sorun hemen yanına çözümü koyarak toplumun gündemine getireceğiz.
VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.