Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

DAMGA VURANLAR

DAMGA VURANLAR
11 Şubat 2019 - 10:38

Bozdoğanımızda heyecan içinde devam eden Ziraat odası başkanlığı seçimi yapıldı. Herşeyden önce kavgasız gürültüsüz demokrasi kuralları içerisinde bu seçime yön veren adaylara teşekkür etmek gerekir.

Yeni başkan ve yönetimine yeni meclise ve ilçemiz çiftçilerine hayırlı olsun.Delegasyon sayısı az olan her türlü seçim bir nevi satranç oyununa benzer.Kurnaz olan oyunu iyi kuran kazanır.Seçim sonu kısa bir analiz yapmak istedim.11 delege her iki adayın listesinde çıktı.Bence ziraat odasının ilk on biri bu delegeler. Başkan adaylarına karşı ustaca yeşil ışık yakmışlar.Ama onbir delege içerisinde 6 delege varki Bozdoğan Ziraat odası başkanlığı seçiminin kaderini belirledi.Bu seçimde damgasını vuran İsmail KAYA’yi yanıltıp listesinde yer alan ama oylarını karşı adaya veren 6 delegasyondur.

Belediye başkanlık yarışı için bu hafta yazacak fazlaca konu yok gibi görünüyor. Bozdoğanımızda bu yaşıma kadar gördüğüm heyecanı alt düzeyde bir yerel seçim.Sanki sayın S.Tümer APAYDIN tek adaylı bir seçime gidiyor gibi.İnanın ziraat odası seçiminin heyecanı bile Belediye Başkanlığı seçiminden çok fazlaydı.Kulislerde yavaş yavaş Belediye meclis üyelikleri üst perdeden konuşulmaya başlandı. 2,4 ve 6nci sıranın MHP ye bırakıldığı dillendiriliyor. AK parti içerisinde sıkıntı büyük. Tahminlere göre 6 veya 7 belediye meclisi üyeliği çıkaracak olan Ak parti’nin 1500 oy almış olan MHP ye garanti üç belediye meclisi üyeliği bırakması Ak parti tabanında homurdanmaları başlatmış durumda.

İlçemizde CHP ile ittifak yapmış olan İYİ PARTİ çok ciddi bir propaganda hazırlık dönemi içerisinde.Öyle tahmin ediyorum ki önümüzdeki hafta içerisinde İYİ PARTİ yi sahada göreceğiz.Bozdoğan İYİ PARTİ ilçe başkanı sayın Erhan ALGAN ile yaptığım görüşmede kendilerinin teslimiyetçi bir seçim ittifakı anlayışında değil İYİ PARTİ projelerinin de ilçemizde hayata geçirilmesi ile ilgili çalışmalarının olduğunu beyan etti.Önümüzdeki günlerde sahada iki ayrı İYİ PARTİ ekibi göreceğiz.Bir ekip CHP adayı sayın S.Tümer APAYDIN ile propaganda çalışmalarına katılırken diğer ekip beş yıllık dönemde İYİ PARTİ nin ilçemiz için projelerini anlatacak.Heyecanları çok yüksek.Gerçekten de ilçemiz için faydalı projeleri var.Projelerinin büyük çoğunluğunun sayın S.Tümer APAYDIN’ın projeleri ile örtüşüyor olması  önümüzdeki beş yıl için Bozdoğanımıza güzel hizmetlerin geleceğini müjdeliyor.Küçük bir tüyo vermek gerekirse İYİ PARTİ bu ittifaka Bozdoğan da boş heybe ile çıkmamış.

Gelelim sayın Cumhurbaşkanımızın Aydın mitingine. Herşey güzel hava güzel ama bir bakıyorsunuz internet haber sitelerinde son dakika gelişmesi yazıyor. MHP Aydın il başkanı, MHP’li belediye başkanları ve MHP li Belediye Başkan adayları güvenlik şeridini aşıp miting alanına giremiyor. AK PARTİ Aydın eski milletvekili sayın Mehmet ERDEM Bey’in ve AK PARTİ Aydın il başkanının müdahaleleri neticesinde yaklaşık 20 dakikalık bir bekleyişten sonra MHP ekibi miting alanına girebiliyor.Bu da Aydın da ve yurt genelinde adeta haftanın son damga vuran hadisesi oluyor. Hoscakalin esenkalin sevgili okurlarım

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.