Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘muhtarlık seçimleri’ açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘muhtarlık seçimleri’ açıklaması
17 Mayıs 2019 - 22:26

İstanbul’un muhtarlarıyla
iftar programında bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhtarlık ve belediye seçimlerinin ayrı yapılması gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde İstanbul muhtarlarıyla iftar programında konuştu.Erdoğan, “Muhtarlık seçimlerinin belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği seçimlerinden ayrılmasında yarar var” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

“Muhtarlık seçimlerin de belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği seçimlerinden ayrılmasında yarar var. Muhtarlık seçimlerinin belediye başkanlığı seçimlerinden önce veya sonra yapılmasının her iki seçimin daha sağlıklı yürümesini temin edecektir. Muhtarlarımızın özlük haklarının yanında silah dediniz, silah da verdik, hem de geri iade edilmemek üzere. İçişleri Bakanlığımız bünyesinde Muhtarlık Bilgi Sistemi’ni de biz kurduk. Bu muhtarlık müeessesine verdiğimiz önemin bir ifadesidir. Valilerimize, kaymakamlarımıza ve belediye başkanlarımıza muhtarlarımızla yakından ilgilenmeleri konusunda kesin talimatlarımız var. İnşallah önümüzdeki dönemlerimizde sizlerle el birliği içinde çok daha büyük hizmetlere beraberce imza atacağız.”

Kaynak Yeniçağ

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.