Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Koronavirüs tedbirlerini açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Koronavirüs tedbirlerini açıkladı
27 Mart 2020 - 23:17

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Korona virüs salgınına karşı alınan yeni kararları açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan yeni kararları kamuoyuna duyurdu. Rehavete kapılmayacağız, Karşımızdaki tehdit çok ciddidir, Paniğe asla kapılmayacağız, Bu tehdide karşı sağlam bir mücadele yürütüyoruz diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

1- Şehirler arası seyahatler valilik iznine bağlanmıştır.

2- Kamuda olduğu gibi özel sektörde minimum personelde esnek çalışma sistemine geçilecek.

3- toplu taşıma araçlarda seyrek oturma düzeni.

4- Piknik alanları ören yerleri hafta sonu kapalı olacak, hafta içi toplu alanda bulunamayacak.

5- Askerlerimiz 14 gün karantina altında olacak şekilde celp terhis olacak.

6- Yurt dışı uçuşlar tamamen sona ermiştir.

7- Tüm illerimizde pandemi kurulu oluşturulacak.

İlave tedbirler burada kararlaştırılacak.

Bu tedbirlerin başta Ankara, İstanbul, İzmir, Kocaeli gibi büyükşehirler başta olmak üzere 30 büyükşehirde titizlikle uygulanması kararlaştırılmıştır. 

Ev ve iş yeri dahil her ortamda sosyal mesafeye dikkat ederek, toplu taşıma araçlarını zorunlu olmadıkça kullanmayarak, temizliğimize hassasiyet göstererek tedbirleri etkinliğini arttırmamız şarttır. Milletimizden sabır, fedakarlık ve dirayet bekliyoruz. Şayet bu tedbirlerin daha ileri noktalara ulaşmasını istemiyorsak gönüllü karantina şartlarına harfiyen riayet etmeliyiz. Ne demek gönüllü karantina? Yani evimizden çıkmayacağız. 

Dünyada kurallara uyduğumuzda nasıl kısa sürede başarıya ulaşacağımıza uymadığımızda nasıl büyük felaketlerle karşılaşacağımızın örnekleri de mevcuttur. Türkiye olarak bulunduğumuz konumu çok da olumsuz bir neticeye taşımamamız gerekmektedir. Hep ifade ettiğim gibi bu süreci en az hasarla atlattığımızda önümüzde aydınlık bir gelecek bizi bekliyor. Türkiye bu hastalığı yenebilecek güce ve imkana, milletimizde tedbirleri uyglayacak dirayete sahiptir. Rehavete ve paniğe kapılmadan, dikkatle ve sabırla atacağımız her adım bizi bu tehditten biraz daha uzaklaştıracaktır. Kendimizin ve evlatlarımızın geleceği için lütfen evde kalalım. Tedbirleri dikkatle uygulayalım. Ve şunu unutmayalım, yarın elbet bizimdir gün doğmuş gün batmış elbet bizimdir.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.