Günaydın Aydın | Aydın Haberleri

Örnek Resim

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bahçeli ortak miting düzenledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bahçeli ortak miting düzenledi
18 Mart 2019 - 0:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli, İzmir’de Gündoğdu Meydanı’nda ortak miting düzenledi

 İzmir Gündoğdu Meydanı’nda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Cumhur İttifakı’nın ilk mitingini gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “31 Mart, CHP’ye gönül veren kardeşlerimizi Bay Kemal’den kurtarma seçimidir. Siz delege sistemi ile bu adamdan kurtulamazsınız ama demokratik olarak sandıkta bundan kurtulursunuz” derken, Yeni Zelanda’daki terör saldırısı ile ilgili de, “Onlar gelecekmiş oradan bizi oradan süreceklermiş. Ya senin atan bizi süremedi bu ülke artık eski Türkiye değil. Bir gelmeye teşebbüs etseniz geleceğiniz varsa göreceğiniz de var” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi ilk kez İzmir Gündoğdu’da ‘Cumhur İttifakı’ adıyla dev miting gerçekleştirdi. Cumhur İttifakı’nın iki lideri, tarihi mitingde önemli mesajlar verdi. 

Mitingde Bahçeli’nin ardından binlerce vatandaşa seslenen Erdoğan, “İzmir, güzel İzmir, efelerin efesi İzmir. İstiklalimizin tapusu İzmir. Milletimizin gür sesi İzmir. Ne güzelsin İzmir. Asırlardır yolunu kaybedene yol, yurdunu kaybeden yurt, ailesini kaybedene kardeş olan İzmir. Selanik’in, Girit’in, Üsküp’ün, nice Balkan şehrinin acısını dindiren İzmir. Ülkemizin tüm renklerini, tüm zenginliklerini kendinde toplayan İzmir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ordularının 9 Eylül’de yeniden özgürlüğüne kavuşturduğu İzmir. Gavuru denize döken, garibi bağrına basan İzmir. Doğunun batıya açılan, batının da doğuyla ilk selamlaştığı yer İzmir. Türkiye’nin sadece siyasi değil iktisadi bağımsızlığının da sembolü İzmir. Bugün son bir yılda dördüncü defadır İzmirli kardeşlerimle hasret gideriyorum. Yine de İzmir’e doyamadık. İnşallah seçimden sonra zaferi sizlerle kutlamak için tekrar geleceğiz. Buna hazır mıyız?” diye konuştu.

“İlk ortak mitingimizi buraya çok önem verdiğimiz için İzmir’de yapıyoruz” 

“Dikkat edin bizimki Cumhur İttifakı’dır” diyen Erdoğan, şöyle konuştu:
“MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ilk ortak mitingimizi buraya çok önem verdiğimiz için İzmir’de yapıyoruz. Cumhur İttifakı’nı masa başında değil 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı birlikte mücadele ederken meydanlarda kurduk. Seçin ittifakı bu birlikteliğin tabii sonucundan ibarettir. Bahçeli ile ülkemizin önüne kurulan tuzakları birer birer bozarak yolumuza devam ediyoruz. 14 gün kaldı. Onun için kapı kapı dolaşıyoruz. Unutmayın kale içeriden fethedilir. Siz kararı verirseniz evelallah bu iş biter. İzmir, rahmetli Menderes’in, Özal’ın gözde şehridir. Biz de hasbi bir muhabbetle İzmir’i seviyoruz. Birileri terör örgütünün desteği ile bu şehirde kendine yol açmaya çalışıyor. İzmir için dişe dokunur tek hizmeti olmayanlar bu şehri yıllardır belli değerler ve korkular üzerinden istismar ettiler. Şimdi gösterdikleri aday da böyle bir aday. Onun üzerinde birleştiler. Onlardan buraya inanın hiçbir fayda gelemez. Bugüne kadar bir eserleri var mı? İzmir’in körfezine bakın kokudan omu? Bu kokuyu yok edebildiler mi? İzmir’e bu layık mı? Bu kardeşiniz İstanbul’a belediye başkanı oldu. İzmir’i Zeybekci ile şanına yakışır hale getirmeye kararlıyız.”

“Biz insanımızın giyimine mi, yediğine içtiğine mi karıştık?” 

Konuşmasında muhalefete yüklenen Erdoğan, “Biz insanımızın giyimine mi, yediğine içtiğine mi karıştık? Ama bunlar ‘bunlar gelirse şöyle böyle olacak diyor’ 17 yıldır iktidardayız. Hanım kardeşlerime bakıyorum. Herkes istediği gibi giyiniyor. Yıllardır Atatürk’ü istismar ettiler. Bunların Atatürk’ün Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma vasiyetine tırnak ucu kadar katkıları olduğunu gördünüz mü? Katkılarını kenara bıraktım ecdadın emanetine saygı duyduklarına şahitlik ettiniz mi? Gaziemir’in ilk fethedilen yeri Seydiköy’dür. Gazi Umur Bey burayı fethederken Seydi Baba adına türbe yaptırıyor. Bunlar tarumar edip yerini vezir çiftliğine peşkeş çektiler. Yunan’ın işgal ettiğinde cesaret edip yapamadığını maalesef bunlar gerçekleştirdi. Bu şehirde hiçbir sorunu çözemedikleri gibi hükümetin yatırımlarını da doğru dürüst değerlendiremediler. Bu seçimlerde adaylarını gösterdiler. Bu aday CHP’nin adayı değildir ha. Bu kişiye tüm CHP karşıydı. Bu kişi Kılıçdaroğlu’nun kendi adayıdır. Adaylık icazetini Kandil’den almıştır. Bu adayın İzmir’e hizmet etmek, yatırım getirmek, proje üretmek gibi bir derdi de yok. Öyle bir kalitesi de yok. CHP Buca adayını değiştirmesinin sebebi de Kılıçdaroğlu’nun İzmir’e rant anlayışı ile yaklaşıyor olmasıdır. ‘İzmir’e ceketimizi assak kazanırız’ diye baktıkları için İzmir’i umursamıyorlar” dedi.

Mitingden detaylar 

Gündoğdu Meydanı’nda yapılan mitingde, daha önce İstanbul Yenikapı’daki miting için hazırlanan sahnenin aynısı kuruldu. Parti flamalarının yer almadığı mitingde, İzmirlilere 100 bin bayrak dağıtıldı. Gündoğdu Meydanı’na rahatlıkla girilebilmesi için de gerekli planlamalar yapılırken, vatandaşlara 250 bin adet su verildi. Alanın iki farklı noktasına Kızılay çadırları kuruldu. Ayrıca alan içerisinde olası bir sağlık sorununa karşı güvenlik koridoru oluşturuldu. Alan Cumhuriyet Meydanı’ndan Alsancak Vapur İskelesi’ne kadar polis bariyerleri ile kapatıldı. Alana girişler, altı kapıdan yapıldı. Vatandaşlar, arama noktalarından geçerek alana giriş yaptı. 

Öte yandan alana Recep Tayyip Erdoğan’ın olduğu ve ‘Beka için milli karar’ yazılı dev bir pankart asıldı. Bu pankartın hemen yanında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bulunduğu ve üzerinde ‘Cumhur için istikrar’ yazılı pankart asıldı. Ayrıca, Cumhur İttifakı’nın AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci’nin de ‘Zeybekci çözer, İzmir’e değer’ yazılı bir pankartı alanda yer aldı. Mitingde Cumhur İttifakı İzmir adayları da sahneye davet edilerek halkı selamladı.  

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.