Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

CHP’Lİ VEKİL TEZCAN’DAN AKP’Lİ BAŞKAN ALTINTAŞ’A SERT TEPKİ

CHP’Lİ VEKİL TEZCAN’DAN AKP’Lİ BAŞKAN ALTINTAŞ’A SERT TEPKİ
29 Ocak 2020 - 19:20

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili ve Parti Meclisi (PM) Üyesi Bülent Tezcan, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır ve CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül Bozdoğan’da yeni yönetime “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

Hüseyin ÇARPAR- CHP Bozdoğan İlçe Binasında gerçekleşen ziyarette konuşan Tezcan, Bozdoğan Belediyesinden çıkarılan işçilerin her zaman yanında olduklarını belirterek “Bozdoğan Belediyesinin aldığı kararın insanlık karşısında, vicdan karşısında, hukuk karşısında da hiçbir hükmü yoktur.” dedi.

“Bozdoğan’a hizmet etmeye değil eziyet etmek için gelmiş”

Tezcan “Gönül isterdi ki yeni yönetime hayırlı olsuna geldiğimizde neşemiz yerinde olsun, ama görüyorum ki Bozdoğan’da hiç kimsenin neşesi kalmamış. Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş aldığı kararla 150 işçiyi bu kış gününde kapının önüne koyarak vicdanları yaralamıştır. Bu kış gününde Yazıktır, günahtır. 83 seçimin ertesi günü 71’i geçtiğimiz gün olmak üzere 150 işçi çıkarılmıştır. Bu durum gösteriyor ki yeni yönetim Bozdoğan’a hizmet etmeye değil eziyet etmeye gelmiş” dedi.  

“Bu İşçiler Bozdoğan’ın evlatları yüzlerine nasıl bakacaksın”

Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş’a 31 Marttan önce verdiği sözleri tutmasını söyleyen Tezcan “Bu işçiler  Bozdoğan’ın evlatları ayıptır, bu işçiler yurt dışından mı geldi. Bu işçiler avantacı değil, yan gelip yatalım maaşımızı alalım değil, bu işçiler alnının teri ile çalışıp evine ekmek götürme peşindeler. Bozdoğan’da ilk defa siz yönetmiyorsunuz belediyeyi. İlk defa Başkan değişmiyor Bozdoğan’da. Daha öncede belediye başkanlığını 15 yıl sürdüren arkadaşımız 2004’de başka partiden teslim aldı ama o kıyım yaptı mı. Hayır. Bozdoğan belediye başkanına sesleniyorum ayıptır, günahtır. 31 marttan önce böyle söylemiyordunuz. Vatandaşınıza, işçinize verdiğiniz sözler nerede kaldı. Böyle yöneticilik olmaz. Yarın sokakta nasıl yürüyeceksiniz, bu işçilerle her gün kahvede, yolda karşılaşacaksın nasıl yüzlerine bakacaksın. Bir an önce bu yanlıştan dönün” ifadelerini kullandı.

“Belediye çalışanları köleniz değil”

Her zaman zalimin karşısında olduklarını ifade eden Tezcan “Bozdoğan’ı yönetmek için işçin cebine mi göz diktin. İşçinin alın terinden başka kaynağın yok mu senin. Bugüne kadar nasıl yönetiliyordu. Pankartlar astınız borç var diye ama 9 ayda 30 milyon borç yaptınız. Ne yaptınız da 30 milyon borç yaptınız. İşçiye maaş da ödememişsin. Hizmet de yapmamışsın ama seçimden bu yana 30 milyon borçlanmışsın. Böyle yöneticilik olmaz, vicdan olmaz. Seçimdir biri gelir biri gider kalıcı olan insanlıktır. Bunun insanlık karşısında, vicdan karşısında, hukuk karşısında da hiçbir hükmü yoktur. İşçiye imzalatılan bu tebligatların hükmü yoktur. Bozdoğan Belediyesi çalışanları köleniz değil maraba hiç değil. Kölelik kalkalı çok oldu. Bunlar köle değil alınteri ile ekmek için çalışan işçilerdir. Bizler her zaman işçi ve emekçi kardeşlerimizin yanındayız. Mücadelemizi Hukuk zeminde de sürdüreceğiz. İşçi kardeşlerimize her türlü desteği vereceğiz bundan kimsenin kuşkusu olmasın”dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.