Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

CHP’Lİ ATAY; ‘EFELERİ MARKALAŞTIRACAĞIZ’

CHP’Lİ ATAY; ‘EFELERİ MARKALAŞTIRACAĞIZ’
11 Mart 2019 - 10:14

Millet ittifakı Efeler Belediye Başkan Adayı CHP’li Mehmet Fatih Atay, dün akşam Girne Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Girne Mahallesi vatandaaşlarının sevgi seliyle karşılaşan CHP’li Atay alkışlarla karşılandı.CHP’li Atay seçime günler kaldığını hatırlatarak sözlerine başladı; “Değerli Arkadaşlar 31 Mart Yerel seçimlerine gidiyoruz ama ben biraz genel politikalardan bahsetmek istiyorum. Ülkemiz iflasın eşiğinde ve üretim yapılmıyor. Sürekli borçlanaral dışarıdan ithal ediyoruz. iktidar partisi 17 yıldır yabancı kaynaklardan borç alarak, yap işlet devret modeli ile köprüler, yollar ve havalimanları yaptılar. Şimdi bu borçları ödeme zamanı geldi fakat para yok. Artık kimse bize para vermiyor. İlgiltereye gitti Erdoğan’ın damadı. İngiliz yöneticiler konuşmaya bile tenezzül etmediler. Sizde adalet yok, insan hakları yok,  demokrasi yok,hukuk yok bizim size verilecek paramız yok dedi.

Tarım bakanı çıkıyor diyor üretmezse üretmesin çiftçi Biz dışarıdan ithal ederiz. Böyle bi tarım bakanı olurmu arkadaşlar. Girne Mahallesi’nde oturan vatandaşlarımız artık bu düzene dur dememiz gerekiyor’’ dedi.

ATAY’DAN ENGELLİ VE YAŞLILARA YÖNELİK PROJELER

Atay mahalle sakinlerine projelerinden bahsetmeyi de unutmadı; ‘‘31 Mart Yerel Seçimlerinde sizlerin desteği ile Belediye başkanı olduğumda yapacağım projelerden bahsetmek istiyorum. Efeler de yaşayan bir çok dezavantajlı engelli diyebileceğimiz çocuklarımız, vatandaşlarımız var. Bu vatandaşlarımız için de “Engelsiz Konuk Evi” açacağız. Engelli  vatandaşlarımızı güvenle teslim edebileceksiniz ve tamamen ücretsiz olacak. Ayrıca Örneğin; engelli vatandaşımızın notere gitmesi gerekiyor, biz vatandaşımızı ve yanında ki refakatçısı ile notere götüreceğiz ve sonra tekrardan evine teslim edeceğiz. Yaşlı Vatandaşlarımız için de “Yaşlı Konuk Evi” açacağız. Konuk evimizde deneyimli ve güler yüzlü personellerimiz olacak.Yaşlı vatandaşlarımızın huzur bulabileceği ve kendi evindeki samimiyeti aramayacağı ferah bir ortam sağlayacağız’’ dedi.

‘YEREL ÜRÜNLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM’

Yerel üretime sahip çıkılmasını dile getiren Atay; ‘‘Türkiye de “Kestane diyince aklınıza hangi şehir geliyor? “ diye bir anket yapılıyor ve sonucu %92 Bursa çıkıyor. Bursa’ya kestane Aydın’dan gidiyor. Biz Efeler Belediyesi olarak yerel ürünlerimize kestanemize, incirimize ve  zeytinimize sahip çıkarak Efeler ilçemizi tüm Türkiye’ye duyuracağız.İlçemizin giriş çıkışlarında ve belli başlı noktalarında yerel ürünlerimizi sergileyebileceğimiz satış noktaları açacağız. Efeler’i markalaştıracağız, çiftçimizi esnafımızı zenginleştireceğiz” dedi.

CHP’li Atay’a ziyaret esnasında CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin,CHP Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz, İyi Parti’li yöneticiler ve Meclis Üyesi Adayları eşlik etti.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.